Jagiellonia – Piast. Wygrana rzutem na taśmę

W ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Piasta Gliwice pokonali w meczu wyjazdowym zawodników Jagiellonii Białystok 1:0.

Drużyna Piasta poniosła porażkę w meczu na własnym stadionie z Wartą Poznań 0:1 i na pewno liczyła na lepszy występ w Białymstoku. Jagiellonia przystąpiła do tego pojedynku osłabiona, ponieważ w zespole doszło do zakażeń koronawirusem.

Piast już w pierwszej połowie wyglądał lepiej, ale zakończyła się ona bezbramkowym remisem.

W 59. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Błażej Augustyn i Piast ruszył do ataku.

Z biegiem czasu wydawało się, że podopieczni Waldemara Fornalika nie zdołają zdobyć gola. Jednak w doliczonym czasie gry stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Tiago Alves dośrodkowywał tak niefortunnie, że trafił za kołnierz bramkarza Jagiellonii i dał tym samym trzy punkty swojej drużynie.

Jagiellonia BiałystokPiast Gliwice 0:1 (0:0)

0:1 Tiago Alves, 90+4 min

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – Twardek, Runje, Augustyn, Nastić – Romanczuk (C), Lopez (65. Tiru) – Makuszewski (86. Bida), Pospisil, Wdowik (90. Bortniczuk) – Cernych (86. Kwiecień).

Piast Gliwice: Plach – Rymaniak (77. Konczkowski), J. Czerwiński (C), Huk, Holúbek – Sokołowski, Jodłowiec (71. Lipski) – Steczyk, Chrapek (77. Badia), K. Vida (85. Alves) – Świerczok (71. Żyro).