Jak grom z jasnego nieba

Katowicka ekipa w tym sezonie ma już na swoim koncie jeden sukces, bowiem zakwalifikowała się do finału Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany zostanie 11-13 stycznia 2019 r. w Belfaście. W międzyczasie będzie okazja do pobicia rekordu oraz zdobycia krajowego pucharu – pod koniec grudnia w Tychach.

Zespół Tauronu ma jednak poważny problem, bowiem 30-letni ofensywny obrońca Eetu Heikkinen z przyczyn osobistych rozwiązał kontrakt. W 27 meczach Fin zebrał 27 pkt. (4 gole+23 asysty); we wtorek zaliczył pożegnalny mecz w Jastrzębiu, gdzie kibice zgotowali mu aplauz.

– Ta informacja spadła na nas jak grom z jasnego nieba, ale to suwerenna decyzja zawodnika i trudno było go nakłaniać do jej zmiany – mówi dyrektor sportowy klubu Roch Bogłowski. – Na pewno potrzebujemy wzmocnienia przed finałowym turniejem w Belfaście. Ale nie będziemy brać kogoś na „łapu capu”, na razie rozglądamy się na rynku transferowym. Na początku stycznia prawdopodobnie zdecydujemy się na kolejne wzmocnienie.

Wydawało się, że katowiczanie będą teraz grali piątką obrońców. Jednak po kontuzji nadgarstka wraca już Damian Tomasik, który wystąpi już w dzisiejszej potyczce w Opolu. Z kolei Patryk Wysocki zagra w mistrzostwach świata Dywizji IB. Przypomnijmy też, że zespół wciąż gra bez Tomasza Malasińskiego, który w meczu z Tychami dostał krążkiem i złamał palec. Kapitan zespołu nie opuszcza jednak kolegów i wspiera ich w boksie. – Rekordy zostawmy statystykom, nas interesuje dobra gra oraz punkty – kończy dyrektor Bogłowski.

Po piątkowej kolejce w rozgrywkach nastąpi 11-dniowa przerwa, bo reprezentacja wyjeżdża na 3 mecze do Finlandii. Większość czasu spędzi w ośrodku przygotowań olimpijskich w Vierumaki. Dla trenera Tomasza Valtonena będzie to kolejny przegląd kadr pod kątem przyszłorocznych mistrzostw świata w Tallinie.

 

Polska Hokej Liga

Piątek, 7 grudnia

JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS – TatrySki Podhale Nowy Targ

BYTOM, 18.00: Węglokoks Kraj Polonia – Zagłębie Sosnowiec

OŚWIĘCIM, 18.00: Unia – Tauron KH GKS Katowice

OPOLE, 18.30: PGE Orlik – GKS Tychy

GDAŃSK, 18.30: Automatyka – Energa Toruń

Uwaga, Czytelnicy!

Z powodu trudności organizacyjnych jednego z dystrybutorów prasy dziennik „Sport” nie we wszystkich dotychczasowych punktach sprzedaży będzie dostępny. Za kłopoty – mamy nadzieję, że przejściowe – naszych Czytelników przepraszamy.

Gdzie można kupić „Sport”?

„Sport” w niezmienionym nakładzie będzie dostępny w dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży Kolportera i Garmondu, w salonikach prasowych, między innymi na dworcach i stacjach benzynowych, w dużych centrach handlowych i sklepach.