Jaka gra, takie noty

Spodziewaliśmy się, że do bramki Portugalczyków coś wpadnie. Młodzież zaczyna iść w ślady starszych kolegów. Oceniamy piłkarzy Czesława Michniewicza za postawę na boisku w Zabrzu w meczu z Portugalią.

KAMIL GRABARA 7

Bez szansy przy jedynym golu. Zarówno jednak w pierwszej, jak i drugiej połowie popisał się skutecznymi interwencjami w sytuacjach sam na sam. Pewny punkt biało-czerwonych.

ROBERT GUMNY 5

Bardzo szarpany występ. W drugiej połowie był zdecydowanie bardziej aktywny, ale dobre zagrania przeplatał nieudanymi. Widać, że nie jest w najwyższej formie.

MATEUSZ WIETESKA 5

Nie zatrzymał Joao Felixa zanim ten wypracował pierwszego gola dla Portugalii, a każda gra jeden na jednego z przeciwnikiem groziła niebezpieczną sytuacją pod bramką Polski Poza tym kilka niepewnych interwencji.

KRYSTIAN BIELIK 6

Starał się grać twardo, jak na piłkarza z ligi angielskiej przystało. Poza tym kilka razy uruchomił ofensywę długim podaniem, co nie jest takie oczywiste wśród polskich defensorów. Widać, że pobiera naukę w trochę innej lidzie niż ekstraklasa.

KAMIL PESTKA 4

W Cracovii nie gra i to niestety widać. Jego pechem było to, że Portugalczycy głównie atakowali jego stroną, no i często musiał rywalizować z największym talentem rywali – Joao Felixem. Dużo ma do poprawienia.

PATRYK DZICZEK 5

Bez fajerwerków, ale i bez błędów. Gdy trzeba było przerwać akcję, to przerywał. Najczęściej zagrywał do najbliższego kolegi. W drugiej połowie stanął przed szansą na gola po rzucie rożnym, ale został zablokowany.

SZYMON ŻURKOWSKI 6

Rozkręcał się pomału, lecz i tak gdy miał okazję do strzału z dystansu, to nie wahał się ani chwili. Obudził się pod koniec pierwszej połowy i po zmianie stron był zdecydowanie lepszą wersją samego siebie. Do ideału oczywiście jeszcze sporo brakuje, ale forma chyba rośnie.

KONRAD MICHALAK 4

To nie był jego dzień. Jeden kontratak to zdecydowanie za mało. Nie był widoczny, ani aktywny. Słusznie został zmieniony.

BARTOSZ KAPUSTKA 5

Próbował coś zrobić. Zagrywał prostopadłe podania i szukał kolegów. Niestety wciąż mamy przed oczami Bartosza z mistrzostw Europy we Francji, gdy był zdecydowanie lepszym zawodnikiem. Przed nim długi powrót do tamtej dyspozycji.

SEBASTIAN SZYMAŃSKI 3

Od jego straty Portugalczycy wyprowadzili akcję po której zdobyli bramkę. Poza tym bardzo rozczarował. Nie potrafił sobie poradzić w ofensywie, jego dryblingi nie przynosiły skutków.

DAWID KOWNACKI 3

Praktycznie go nie było. Kapitan zaginął w gąszczu portugalskich defensorów. W pierwszej połowie nie miał szans wygrać jakikolwiek pojedynek ze stoperami. W drugiej starał się bardziej, ale i tak został w końcówce zmieniony.

KAMIL JÓŹWIAK 5

Najlepsze były jego pierwsze minuty po wejściu na boisku. Później widać było, że bardzo chciał, ale nie wszystko wychodziło.

FILIP JAGIEŁŁO 6

Bardzo dobra zmiana. Aktywny, ale i pomysłowy. W dodatku wiedział, gdzie zagrać, albo gdzie wychodzić na pozycję. Spore szanse na to, że w Portugalii zagra od pierwszej minuty, bo dał trenerowi wyraźny sygnał, że jest w dobrej formie.

KAROL ŚWIDERSKI niesklas.

Grał zbyt krótko, żeby go ocenić.