Z ziemi włoskiej do Sosnowca

Sinior, pochodzący z Piaseczna obrońca, który może występować także jako defensywny pomocnik był ostatnio zawodnikiem młodzieżowej drużyny Hellas Verona FC.

Pierwszym klubem piłkarza, który w lipcu skończy 19 lat był KS Piaseczno. Od sezonu 2013/2014 Sinior był związany z młodzieżowymi grupami Legii Warszawa. W sezonie 2016/2017 zaliczył występ w rezerwach stołecznego klubu.

W lipcu 2017 roku Sinior przebywał na testach w anielskim Middlesbrough FC. Jego umiejętności oceniono pozytywnie gdyż działacze popularnego Boro podpisali z nim dwuletnią umowę. Piłkarz podpisał profesjonalną umowę, ale przez większość sezonu występował w juniorskim zespole. Zaliczył także epizod w rezerwach angielskiego klubu. Dwuletniej umowy jednak Sinior nie wypełnił gdyż latem ubiegłego roku zamienił Wyspy Brytyjskie na Włochy.

Utalentowany gracz mający za sobą występy w juniorskich reprezentacjach Polski podpisał wówczas trzyletnią umową z występującym w Serie B Hellas Verona FC. W seniorskiej drużynie nie dane mu było zadebiutować – przypomnijmy, że w ekipie z Werony występuje Paweł Dawodowicz, a Hellas wywalczyła właśnie awans do Serie A – za to wystąpił w 15 meczach w rozgrywkach Primavera 2a.

Sinior chciałby wreszcie zaistnieć w seniorskich rozgrywkach, stąd pomysł z przenosinami do Sosnowca. Spadkowicz z ekstraklasy montuje właśnie skład na I ligę i ma się w nim znaleźć miejsce dla kilku młodych graczy.

Błażej Radwanek po podpisaniu kontraktu. Fot. zaglebie.eu

Zagłębie pozyskało już z rezerw Lecha Poznań Mateusza Bieńka, z Hutnika Kraków do Sosnowca przeniósł się Błażej Radwanek, a z wypożyczeń wracają Patryk Mularczyk i Michał Kieca. Ponadto kilku juniorów podpisało z Zagłębiem seniorskie umowy.

 
Na zdjęciu: W wieku 17 lat Jakub Sinior przebywał na testach w anielskim Middlesbrough FC.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze