Jarosław Skrobacz trenerem Ruchu Chorzów!

Roczną umowę z Ruchem Chorzów podpisał Jarosław Skrobacz, doświadczony trener dobrze znany w regionie. Zastąpił na stanowisku szkoleniowca „Niebieskich” Łukasza Beretę.


Jarosław Skrobacz ostatnio związany był z pierwszoligową Miedzią Legnica. Po odejściu z klubu nie musiał długo czekać na nową propozycję pracy. W czwartek podpisał roczną umowę z drugoligowym Ruchem Chorzów. Jego asystentem został Jan Woś, były piłkarz zespołu z Chorzowa.

W przeszłości Jarosław Skrobacz związany był z Odrą Wodzisław, gdzie pomagał Waldemarowi Fornalikowi, obecnemu trenerowi Piasta Gliwice. Potem przyszła kolej na samodzielne stanowiska trenerskie właśnie w Wodzisławiu, Naprzodzie Rydułtowy, Pniówku 74 Pawłowice, czy GKS-ie 1962 Jastrzębie. Zespół GKS-u 1962 prowadził jako szkoleniowiec 138 razy. Posiada licencję trenerską UEFA – Pro.

Jarosław Skrobacz, Fot. ruchchorzow.com.pl

Jan Woś, asystent Skrobacz współpracuje z nim od 2018 roku, kiedy prowadzili wspólnie zespół z Jastrzębia Zdroju, wprowadzając go do I ligi.

Skrobacz zastąpił na stanowisku szkoleniowca Ruch Chorzów Łukasza Beretę, który nie doszedł do porozumienia z klubem z Cichej. Rozbieżności nie były związane z finansami, ale zawartymi w propozycji umowy zapisami o okresie jej wypowiedzenia.


Fot. ruchchorzow.com.pl