Zobacz
Do góry

Jarosz w GieKSie

Doświadczony atakujący związał się dwuletnim kontraktem z GKS-em Katowice.

Po odejściu z GKS-u Katowice trenera Piotra Gruszki i 12 zawodników z drużyny, rozpoczęła się transferowa ofensywa w ósmej drużynie sezonu 2018/19. Najpierw kontrakt podpisał trener Dariusz Daszkiewicz, a następnie reprezentacyjny rozgrywający Jan Firlej oraz atakujący Wiktor Musiał. W czwartek GKS poinformował o kolejnym transferze. Tym razem do ekipy trójkolorowych dołączył Jakub Jarosz. Tego zawodnika nikomu nie trzeba przedstawiać. 142-krotny reprezentant Polski, mistrz Europu z 2009 roku i zwycięzca Ligi Światowej z 2012 roku przez ostatnie dwa sezony występował w Asseco Resovii. Wcześniej reprezentował barwy klubów z Kędzierzyna-Koźla, Bełchatowa, Gdańska i Bydgoszczy. Grał również we włoskim Andreoli Latina oraz w… Katarze w drużynie El Jaish.

– Przed przyjściem do GKS-u zrobiłem wewnętrzny wywiad. Słyszałem wiele dobrego o klubie, a samo miasto polecił mi mój przyjaciel Grzegorz Kosok (siatkarz Jastrzębskiego Węgla – przyp. Red.), który stąd pochodzi. Szykuje się ciekawa drużyna i ciekawe perspektywy – powiedział Jakub Jarosz po podpisaniu dwuletniego kontraktu z GieKSą. – Do tej pory znałem GKS z drugiej strony siatki i zawsze były to dobre mecze, choć często schodziłem z boiska jako pokonany – dodał.

Musiał w GKS-ie Katowice

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Jakub Jarosz będzie reprezentował barwy GieKSy. To niezwykle utytułowany i doświadczony zawodnik, dlatego będzie ważnym ogniwem zespołu. Myślę, że wraz z Wiktorem Musiałem stworzą bardzo dobrą parę atakujących. Liczę też, że swoim doświadczeniem i osobowością będzie wnosił wiele spokoju w naszą grę i z pozostałymi zawodnikami budował doskonałą atmosferę – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Przejść do historii. Witamy w piekle. Powiało optymizmem

  W poniedziałkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja19 maja 2019
 • Mucha nie siada. Szorstki pean dla Pana Trenera

  Trzeba jeszcze wygrać tylko ten jeden mecz i największa niespodzianka w historii ekstraklasy w XXI wieku dokona się na naszych oczach.

  Tomasz Mucha19 maja 2019
 • Kto zagra w pucharach?

  Jeżeli w meczach drużyn z Krakowa i Białegostoku padną takie same wyniki, to w kwalifikacjach Ligi Europy wystąpi drużyna Michała Probierza.

  Jakub Kubielas19 maja 2019
 • Żuraw twierdzi, że Lech Piastowi nie odpuści

  Takie zapewnienie składa trener „Kolejorza”, Dariusz Żuraw, choć jego zespół już o nie walczy.

  PAP19 maja 2019
 • Piast Gliwice. Walczy o mistrzostwo i kontrakt

  Wielu kibiców Piasta nie wyobraża sobie tego, żeby w kolejnym sezonie w barwach ich drużyny zabrakło Gerarda Badii. – Nie wyobrażam...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • Drabicki: Czekam na mistrzostwo!

  - Piast wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek i trzyma poziom – mówi Józef Drabicki, wieloletni...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • W Rybniku tli się iskierka nadziei

  „Obowiązkiem” ROW-u Rybnik jest zwycięstwo w ostatnim meczu ze Zniczem Pruszków, a reszta… jest w rękach konkurencji.

  Bogdan Nather19 maja 2019
 • To będzie mecz nad meczami!

  Rok temu Piast w ostatniej kolejce był nad przepaścią. Dzisiaj jest blisko szczytu góry. To pokazuje, jaką drogę przeszedł gliwicki zespół,...

  Krzysztof Brommer19 maja 2019
 • II liga. Zostały tylko dwie niewiadome

  Zgodnie z oczekiwaniami, sezon na boiskach II ligi trzyma w napięciu do samego końca, ale w najbliższą niedzielę wszystko ostatecznie musi...

  mar19 maja 2019