Zobacz
Do góry

Jaroszek: Mecz z gatunku wyjątkowych

– Faworyt? Z racji tabeli pewnie za niego uchodzimy – mówi przed meczem z Ruchem Chorzów Piotr Jaroszek,, trener Rekordu Bielsko-Biała.

Środowy mecz z Ruchem Chorzów, który rozegracie na miejskim stadionie przy Rychlińskiego, to dla drużyny Rekordu wydarzenie?
Piotr JAROSZEK: – Dość duże, w końcu zmierzymy się z bardzo utytułowanym przeciwnikiem. Dotychczas Rekord grał tylko z rezerwami Ruchu, a teraz przyjedzie do nas pierwszy zespół, wsparty dużą grupą kibiców z Chorzowa, którą trudno byłoby przyjąć w Cygańskim Lesie. Raz na rok zdarza się, że lądujemy na miejskim stadionie i są to mecze wyjątkowe. Dobrze nam się tam gra. Dotychczasowe spotkania, jakie tam rozgrywaliśmy, układały nam się. Dla chłopaków będzie to pewnie przeżycie. Szanujemy Ruch, to firma, ale my też mamy swoje cele i świadomość, że jesteśmy dobrym zespołem. Dlatego mierzymy w zwycięstwo.

Czy było wam dane odbyć przy Rychlińskiego rozruch?
Piotr JAROSZEK: – Nawet Podbeskidzie ma z tym problemy; wchodzi na stadion tylko raz w tygodniu. My zatem nie mieliśmy takiej możliwości. W niedzielę graliśmy w Lubinie. Zagłębie wystawiło siedmiu zawodników z ekstraklasy, a mimo to momentami dominowaliśmy i mogliśmy pokusić się o coś więcej niż remis 2:2. Mecz toczył się w dużym upale, dlatego jedyne, co możemy zrobić przygotowując się na Ruch, to zorganizować dwa rozruchy i analizę przeciwnika.

Macie 8 punktów i nie ponieśliście jeszcze porażki, Ruch jest na dnie tabeli. Każdy inny wynik niż wasze zwycięstwo będzie niespodzianką?
Piotr JAROSZEK: – Nie wiem. Nie ferowałbym jeszcze wyroków. Oglądałem skróty meczów Ruchu. Z Gacią był lepszy, przegrał pechowo. Na Ślęzie były dwie czerwone kartki, ale i sytuacje. Z Kluczborkiem mógł wygrać, mógł też przegrać. Z pewnością ten zespół nie gra wcale tak źle, jak mógłby ktoś pomyśleć. Potrafi kreować okazje, ma kilku zawodników z ligową przeszłością. Faworyt? Z racji tabeli pewnie za niego uchodzimy, ale ta liga jest wymagająca, dlatego spodziewamy się trudnego meczu.

Rekord chce awansować?
Piotr JAROSZEK: – 6-7 drużyn w tej lidze jest bardzo mocnych i każda z nich może awansować. Mam nadzieję, że finalnie będziemy zaliczać się do tego grona. Klub, zarząd, na pewno byłby zadowolony z promocji do II ligi, ale nie jest to cel nadrzędny, od którego zależy przyszłość Rekordu. Chcemy iść do przodu, krok po kroku. Klub od wielu lat jest budowany od podstaw, cechuje go bardzo mądra polityka. Stawiamy na wychowanków, dajemy szansę młodzieży, pniemy się w hierarchii polskiego futbolu. Nic jednak za wszelką cenę. Jeśli po rundzie jesiennej stwierdzimy, że jest szansa awansować, to pewnie przy odpowiednich zimowych uzupełnieniach składu będziemy w stanie z niej skorzystać.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 
ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w III liga

 • Pniówek 74 Pawłowice. Kłopot dla działaczy

  Pniówek 74 Pawłowice nie ma ambicji awansu do drugiej ligi, ale nie zamierza oddać pozycji lidera bez walki.

  Bogdan Nather16 października 2019
 • Komentarz „Sportu”. Wprawieni w bezRuch

  – Skandal! – krzyczał Szymon Michałek, były kandydat na prezesa Ruchu, po zakończeniu oficjalnej części wczorajszej konferencji w chorzowskim Urzędzie Miasta....

  Maciej Grygierczyk16 października 2019
 • Michałek: Będziemy dążyli do odsunięcia Kotali!

  Jak odebrał pan środowe wystąpienie prezydenta Andrzeja Kotali? Szymon MICHAŁEK: – Prezydent wyszedł, wcześniej nie dał możliwości zadania pytań z sali,...

  Maciej Grygierczyk16 października 2019
 • Ruch Chorzów. Stadion nie powstanie!

  Przetargu na generalnego wykonawcę nowej Cichej na razie nie będzie. Miasto zakomunikowało, że nie ma pieniędzy na tę inwestycję.

  Maciej Grygierczyk16 października 2019
 • Łukasz Bereta: Musimy pójść w górę

  Rozmowa z Łukaszem Beretą, trenerem Ruchu Chorzów.

  Maciej Grygierczyk16 października 2019
 • Ruch Chorzów. Łzy podeszły do oczu

  Ruch Chorzów znów ma problem z bramkarzami. Nieodpowiedzialne zachowanie Dawida Smuga sprawiło, że w sobotę zadebiutować musiał 17-letni Tomasz Nowak, nie...

  Maciej Grygierczyk15 października 2019
 • MKS Kluczbork. Wygrana z dedykacją

  Pod wodzą trenera Jana Furlepy MKS Kluczbork odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, w każdym meczu strzelając trzy gole.

  Bogdan Nather14 października 2019
 • Dwa oblicza Ruchu Chorzów. „Wszyscy zawodnicy grali na 150 procent”

  Duże emocje, czerwona kartka, rzut karny, cztery gole, niespodziewane zwroty akcji – kibice Ruchu, którzy po zawieszeniu bojkotu w sile ponad...

  Maciej Grygierczyk14 października 2019
 • „Cani” nie zwalnia

  Przed meczem oba zespoły dzieliły zaledwie dwa punkty, ale drużynę Miedzi już do przerwy „pozamiatał” najlepszy snajper III ligi, Wojciech Caniboł....

  Bogdan Nather12 października 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com