Jastrzębski Węgiel. Kontuzja rozgrywającego

Fiński rozgrywający mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla Eemi Tervaportti doznał kontuzji podczas trwających mistrzostw Europy. Czeka go około miesięczna przerwa w grze.

Fin urazu nabawił się podczas sobotniego meczu z Hiszpanią w Tampere, który jego zespół wygrał 3:0. Opuścił parkiet w trzecim secie. – Poczułem ból w nodze, ale myślałem, że wszystko będzie OK. Niestety, otrzymane w niedzielę zdjęcie z rezonansu magnetycznego wykazało naderwanie mięśnia czworogłowego uda – wyjaśnił rozgrywający.

Tervaportti nie ukrywał żalu, bo kontuzja wyeliminowała go z mistrzostw. – Przez trzy i pół miesiąca przygotowywałem się do turnieju, a po czterech dniach jego trwania kończę w nim swój udział. Jest mi tym bardziej szkoda, że to było wyjątkowe lato, podczas którego stworzyliśmy nową reprezentację – silną, zjednoczoną – dodał.

Tervaportti zacznie leczenie w ojczyźnie. Przerwa w grze ma potrwać od czterech do sześciu tygodni.

Fin dołączył do jastrzębskiej ekipy przed poprzednim sezonem. Był w minionych rozgrywkach zmiennikiem Niemca Lukasa Kampy, teraz będzie rywalizował o miejsce na boisku z reprezentantem Francji Benjaminem Toniuttim.