Jastrzębski Węgiel nie oddał nawet jednego seta

Już w pierwszym secie widać było, że Jastrzębski Węgiel ani myśli o odpuszczeniu rywalom z Gdańska. Świetne kontrataki Dawida Konarskiego, zagrywki Grzegorza Kosoka to była recepta na szybkie zdobywanie punktów.

Dopiero przy stanie 10:0 siatkarze Trefla wzięli się ostro do odrabiania strat. Doprowadzili nawet do tego, że tracili do jastrzębian tylko dwa punkty. Wtedy gospodarze zareagowali stanowczo i pierwszego seta kontrolowali do końca wygrywając go do 22.

W drugim secie Trefl Gdańsk grał bardzo uważnie i przejął inicjatywę. Potem jednak seria błędów pomogła gospodarzom, a siatkarze z Gdańska stracili swój początkowy impet. Ostatecznie w drugiej partii, mimo nerwowego początku set wygrany przez Jastrzębski Węgiel do16.

Trzeci set z początku z przewagą gospodarzy i dopiero przy stanie 5:5 jastrzębianie przyspieszyli, co pozwoliło im uzyskać kilka punktów przewagi. W tej partii, mimo wielkich starań gości, do końca grę kontrolowali jastrzębianie i trzecie rozdanie zakończyło się wynikiem do 18.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Hain, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki

Trefl Gdańsk: Muzaj, Janusz, Nowakowski, Niemiec, Schott, Mijailović, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Grzyb, Kozłowski, Majcherski (libero)