Jastrzębski Węgiel nie odpuszcza. Decydujący mecz w niedzielę

W pierwszym meczu jastrzębianie przegrali u siebie 1:3 i jechali na Pomorze ze świadomością, że na drugą porażkę nie mogą sobie pozwolić. Ale to właśnie Trefl wygrał premierową partię. Co ciekawe, gdańszczanie musieli rozegrać dzisiejsze spotkanie w Gdyni, choć zazwyczaj grają w Ergo Arenie.

W drugim secie Trefl kontynuował skuteczną grę. W końcówce prowadził już 19:15, ale Pomarańczowi nieoczekiwanie doprowadzili do remisu 23:23, ostatecznie wygrywając tę partię na przewagi (29:27). Od tego momentu to goście byli na fali, a podopieczni Andrei Anastasiego kompletnie się pogubili. Jastrzębianie łatwo wygrali dwa następne sety i cały mecz 3:1. Jutro o 20.00 w Gdyni ostateczne starcie. Jego zwycięzca awansuje do półfinału PlusLigi.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 27:29, 1A7:25, 21:25)

TREFL: Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Tyler James Sanders, Damian Schulz, Artur Szalpuk – Maciej Olenderek (libero) – Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski, Daniel McDonnell, Patryk Niemiec.

JW: Jason De Rocco, Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Wojciech Sobala – Jakub Popiwczak (libero) – Marcin Ernastowicz, Patryk Strzeżek.