Jastrzębski Węgiel. Rozgrywający o mentalności zwycięzcy

Mistrz Polski z Jastrzębia Zdroju oficjalnie potwierdził transfer Benjamina Toniuttiego. Umowa z francuskim rozgrywającym będzie obowiązywać dwa sezony z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwa.


– Prawdę powiedziawszy była to dla mnie trudna decyzja. Jastrzębski Węgiel zwrócił się do mnie i robił wszystko, by mnie pozyskać. Kiedy klub pokazuje ci, jak bardzo zależy mu na tobie, musisz poważnie brać pod uwagę jego ofertę. Uznałem, że może to być dla mnie czas na nowe wyzwanie. W jakiejś mierze zapisałem się w historii kędzierzyńskiego klubu i chciałbym dokonać tego samego w Jastrzębskim Węglu. I to jest właśnie to nowe wyzwanie – mówi nowy rozgrywający mistrzów Polski.

– Jestem gościem, który lubi wygrywać. Z roku na rok stawiam sobie za cel zwyciężanie. I mam na myśli złoty, a nie srebrny medal. Jastrzębski Węgiel ma wszelkie dane ku temu, by te zamierzenia osiągać. I mam nadzieję, że wspólnie będziemy tego dokonywać – dodał.

Toniutti to wielokrotny reprezentant i kapitan Francji. Z ekipą trójkolorowych wywalczył m.in. mistrzostwo Europy (2015) i dwa razy wygrał Ligę Światową (2015, 2017).

Od lat należy do najlepszych graczy na swojej pozycji. Jest gwiazdą PlusLigi, – Często w świecie mediów sportowych w odniesieniu do wyróżniających się zawodników funkcjonuje określenie „transferowy hit”. Zdarza się, że miano to w pewnych sytuacjach bywa nadużywane czy wyolbrzymiane.

W przypadku Benjamina Toniuttiego mówimy jednak o absolutnym hicie transferowym i nie ma w tym przesady. Ben to niekwestionowana gwiazda PlusLigi, jeden z czołowych rozgrywających na świecie, prawdziwy czempion o mentalności zwycięzcy, wokół którego inni również podnoszą swoją umiejętności – podkreślił z dumą Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.