Jastrzębski Węgiel rządził na V Gali Śląskiej Siatkówki

W Będzin Arenie odbyła się V Gala Śląskiej Siatkówki, na której rządził niepodzielnie Jastrzębski Węgiel. W Plebiscycie na Osobowość Świata Siatkówki na Śląsku w 5 z 9 kategorii zwyciężali przedstawiciele klubu z Jastrzębia, co świadczy o jego ogromnej popularności w regionie.


W czwartkowej gali, oprócz osób nominowanych i kibiców, wzięli udział działacze PZPS i PLS, a także Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. – To chyba jedyna taka gala w Polsce organizowana przez regionalny związek. Jestem na niej pierwszy raz i chciałbym pochwalić organizatorów za to, że stworzyli fajny klimat i świetną zabawę. Mam nadzieję, że tego typu imprezy integrujące środowisko siatkówki będą organizowane także przez inne związku – powiedział „Sportowi” Sebastian Świderski, prezes PZPS-u.

Świderski miał w trakcie gali pełne ręce roboty wręczając nagrody zwycięzcom Plebiscytu na Osobowość Świata Siatkówki na Śląsku. Szef naszej federacji ponadto przywiózł z sobą dwa srebrne medale, identyczne jakie nasza reprezentacja męska dostała w Katowicach za zdobycie wicemistrzostwa świata. Za zasługi we wspieraniu rodzimej siatkówki otrzymali je Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina i Marcin Weiner, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, który odpowiadał za organizację gali.

– To nie były repliki srebrnych medali, jakie otrzymali nasi siatkarze, ale dodatkowe medale zrobione na zamówienie. W ten sposób honorujemy osoby, które wniosły wkład w rozwój naszej siatkówki – dodał prezes Świderski.

– Czuję się bardzo szczęśliwym człowiekiem, ponieważ otacza mnie grono wspaniałych ludzi, którzy wspierają śląską siatkówkę – stwierdził z kolei prezes Weiner.

W Będzin Arenie zabrakło niestety wiele nominowanych osób, jak również zwycięzców poszczególnych kategorii, którzy akurat w tym samym czasie przygotowywali się do ważnych meczów ligowych. Jak chociażby siatkarzy Aluronu CMC Warty i Jastrzębskiego Węgla, których czekało bardzo ważne piątkowe spotkanie w Zawierciu. Ale i tak zabawa była przednia…

Zwycięzcy Plebiscytu na Osobowość Świata Siatkówki na Śląsku wśród seniorów:
  • Debiut roku – Maksymilian Granieczny (Jastrzębski Węgiel)
  • Najlepsza drużyna – Jastrzębski Węgiel
  • Najlepszy siatkarz – Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)
  • Najlepsza siatkarka – Dominika Pierzchała (BKS Bostik Bielsko-Biała)
  • Najlepszy sędzia – Mariusz Fiutek (Będzin)
  • Najlepszy trener – Leszek Dejewski (Jastrzębski Węgiel)
  • Najlepsza drużyna siatkówki plażowej – Bartosz Łosiak/Michał Bryl
  • Najlepszy trener trener siatkówki plażowej – Mariusz Prudel (SMS Spała)
  • Najlepsza fotografia meczowa lub film – Arkadiusz Kogut (Jastrzębski Węgiel)

Foto: Patryk Budny