Jastrzębski Węgiel. Wykorzystać szansę

Wojciech Szwed po dwuletniej przerwie wraca do jastrzębskiego klubu. 21-latek podpisał roczną umowę.


Szwed do pierwszej drużyny Jastrzębskiego Węgla trafił już w 2018 roku z Akademii Talentów. Długo w niej jednak nie zagrzał miejsca. Nie miał bowiem szans na regularną grę. Wystąpił jedynie w dwóch meczach ekstraklasy, z MKS-em Będzin oraz Cuprum Lubin. Działacze zdecydowali się więc wypożyczyć go do pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Po roku spędzonym w dolnośląskim klubie, w kolejnym sezonie podpisał umowę z innym pierwszoligowcem MCKiS Jaworzno. Uzdolniony przyjmujący łącznie na zapleczu PlusLigi rozegrał 44 mecze, zdobywając 441 pkt. W tym czasie zaserwował 33 asy, a 32 pkt zdobył blokiem. Najwięcej punktów w I lidze zdobył jeszcze w barwach Chrobrego w meczu z… MCKiS Jaworzno, kończąc spotkanie z 23 „oczkami”.

– Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że Jastrzębski Węgiel zwróci się do mnie z propozycją powrotu. Kiedy to się stało, nie zastanawiałem się ani chwili, bo z takich szans trzeba korzystać. Ranga klubu, możliwość rozwoju i trenowania z najlepszymi, to czynniki decydujące przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla – przyznał Wojciech Szwed.Jastrzębianie po grze młodego przyjmującego sporo sobie obiecują.

– Wraca do nas po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu PlusLigi. Rozegrał w tym czasie wiele spotkań, w których udowodnił swoją wartość. Jest to wciąż młody i perspektywiczny zawodnik, o dużym potencjale. Jest on związany z naszym klubem, gdyż przeszedł szkolenie w Akademii Talentów, na pewno więc będzie czuł się u nas dobrze. Dajemy mu szansę bycia częścią mistrzowskiej drużyny, w której będzie mógł rozwijać swoje umiejętności pod okiem fachowców – ocenił Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.


Fot. Jastrzębski Węgiel