Jean Carlos zawodnikiem Rakowa

26-letni pomocnik został wykupiony przez wicemistrza Polski z Pogoni Szczecin. Jego umowa obowiązuje do czerwca 2026 roku.


Hiszpan urodzony w Brazylii ma ogromne doświadczenie na poziomie ekstraklasy. Carlos do Polski trafił w 2019 roku, gdy zamienił Granadę na Wisłę Kraków. Wcześniej występował choćby w młodzieżowych zespołach Realu Madryt. W lipcu ubiegłego roku kupiła go Pogoń, jednak nie odgrywał w niej kluczowej roli. W jej barwach rozegrał 58 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobył trzy bramki i siedem asyst. Łącznie na polskiej ziemi może pochwalić się blisko 100 meczów.

Ofensywny pomocnik jest pierwszym transferem Rakowa w zimowym oknie transferowym. Wcześniej wicemistrzowie Polski jedynie przedłużyli umowę z Franem Tudorem. Przenosiny Carlosa pod Jasną Górę mogą być sygnałem, że częstochowianie ruszają w pełni na łowy, aby sięgnąć po mistrzostwo Polski i krajowy puchar. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być. Cieszę się, że dostałem taką szansę. To mój trzeci klub w tym kraju. Czuję się dobrze, w końcu zaaklimatyzowałem się w Polsce. Dołączyłem do Rakowa, by zdobyć mistrzostwo – powiedział Carlos po podpisaniu umowy.

Choć pomocnik jest usposobiony bardziej do gry ofensywnej, tak w Rakowie ma pełnić trochę inną rolę. Częstochowianie od dawna mają problemy z obsadą pozycji lewego wahadłowego. Oprócz Patryka Kuna brakuje drugiego piłkarza zdolnego do solidnej postawy na murawie. Carlos może zmienić ten trend. – Jest uniwersalnym zawodnikiem, który może występować na kilku pozycjach, ale w Rakowie ma nam dać więcej opcji przede wszystkim na wahadłach. Jego aklimatyzacja w drużynie powinna przebiec sprawnie, ponieważ gra w Polsce już od kilku lat. Wierzymy, że w naszym klubie jeszcze bardziej rozwinie skrzydła i najlepsze występy w Ekstraklasie zanotuje w barwach Rakowa, pomagając drużynie w realizacji kolejnych celów – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy.


Fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa