Jedenastka kolejki

Tomasz LOSKA

Fot. Lukasz Sobala / Press Focus

Wybronił więcej, niż powinien. I nie pozostawił cienia wątpliwości, od kogo trener Marcin Brosz powinien zaczynać ustalanie wyjściowej jedenastki. Z kolei szkoleniowiec Korony, Gino Lettieri, stwierdził bez kurtuazji, że Loska za występ powinien otrzymać kwiatki i bombonierkę.

Alan CZERWIŃSKI

Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus

Skutecznie zabarykadował przy Łazienkowskiej jeden korytarz boiska. Lewym skrzydłem legioniści nie byli w stanie się przedrzeć.

Piotr CELEBAN

FOT. KRYSTYNA PACZKOWSKA / 400mm.pl

W destrukcji niemal bezbłędny, a na dodatek otworzył wynik meczu z Cracovią (3:1). Kiedyś w Śląsku tylko szeregowiec, teraz kapitan pełną gębą. Przypomnijmy – najskuteczniejszy obrońca w historii wrocławskiego klubu.

Daniel DZIWNIEL

Fot.  Adam Starszynski / PressFocus

Podobnie jak Czerwiński, rządził na swojej flance w Warszawie. Gdyby taki poziom demonstrował co kolejkę, Legia zrobiłaby bardzo wiele, żeby go mieć u siebie.

AUGUSTO

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

We Wrocławiu w drugiej linii dominować miał Miroslav Czovilo. Tymczasem klasą dla siebie był defensywny pomocnik Śląska, Augusto. W tej strefie boiska wszystko odbywało się na jego warunkach.

PEDRO TIBA

FOT. MARCIN RAJCZAK/ 400mm.pl

Kapitalnie przywitał się z polską ekstraklasą. Świetny w odbiorze i bramka zdobyta w końcówce meczu na wagę kompletu punktów.

Filip JAGIEŁŁO

Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus

Miał niebagatelny wkład w ogranie mistrza Polski na jego terenie. Nie zląkł się rangi rywala. Idealnie potrafił zbalansować obowiązki w ofensywie i destrukcji.

Filip STARZYŃSKI

Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Nareszcie przypomniał samego siebie z czasów, w których skutecznie zabiegał o nominację do kadry na finały Euro 2016. Regulował, decydował, zaskakiwał.

Bartłomiej PAWŁOWSKI

Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus

Pokazał, że kiedyś posmakował futbolu hiszpańskiego. Jest równie dobry jak rok i dwa lata wstecz, tyle że teraz procentuje u niego większe doświadczenie.

Flavio PAIXAO

Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

W Lechii nie ma już jego brata, Marco. Snajperskie powinności przejął więc na siebie i… otworzył sezon golem za trzy punkty.

Patryk TUSZYŃSKI

Że to wielki talent, słyszeliśmy już parę sezonów wstecz. Zamiast jednak zbierać laurki, trafia do siatki. Na Legii zrobił to dubeltowo. Po 90 minutach lider klasyfikacji strzelców.