Jedenastka „Sportu” 11. kolejki ekstraklasy!

11. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2021/2022. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Frantiszek PLACH nota – 7. Piast Gliwice (bramkarz)

Smutne, że po wyprawie na teren zamykającego tabelę beniaminka z Łęcznej do jedenastki kolejki trafia bramkarz Piasta. Gdyby nie kilka interwencji Słowaka, gliwiczanie wróciliby z Lubelszczyzny na tarczy, a tak skończyło się jedynie mało chlubnym remisem.

Matej HANOUSEK nota – 6. Wisła Kraków (obrońca)

Według współczynnika statystycznego InStat index – lider defensywy Wisły i jej najlepszy piłkarz podczas meczu w Zabrzu, gdzie zachowała czyste konto.

Michał NALEPA nota – 6. Lechia Gdańsk (obrońca)

Pierwszy z szeregu piłkarzy rozpędzającej się Lechii, których trzeba pochwalić za zwycięski występ w Niecieczy. Był dla beniaminka zaporą nie do przejścia.

Pedro REBOCHO nota – 7. Lech Poznań (obrońca)

To było dośrodkowanie z precyzją taką, jakby w lewej nodze miał laser. Asysta Portugalczyka przy golu Mikaela Ishaka dała „Kolejorzowi” zwycięstwo w prestiżowym meczu przy Łazienkowskiej.

Ilkay DURMUS nota – 7. Lechia Gdańsk (pomocnik)

To od zagrań Turka z niemieckim paszportem zaczynały się dwie akcje bramkowe gdańszczan w konfrontacji z Bruk-Betem. Zaliczył asystę i asystę drugiego stopnia, a gola już na początku meczu zabrał mu… VAR po dość długiej analizie.

Michal FRYDRYCH nota – 7. Wisła Kraków (pomocnik)

Czech tym razem został ustawiony nie na środku obrony, a pozycji defensywnego pomocnika. Opłaciło się. To jego gol dał Wiśle wygraną, uciszając 15-tysięczną zabrzańską publiczność. Zawodnikowi krakowian dopisało też szczęście, bo piłka po drodze do siatki odbiła się rykoszetem od Adriana Gryszkiewicza.

Ivi LOPEZ nota – 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

Piąty z rzędu występ Hiszpana z golem lub asystą w naszej ekstraklasie. W takiej formie jest w stanie poprowadzić Raków do kolejnego medalu. W sobotę we Wrocławiu stworzył wraz z Vladislavsem Gutkovskisem zabójczy duet dla Śląska, dzięki czemu częstochowianie wygrali z tym rywalem na wyjeździe pierwszy raz, odkąd wrócili do elity.

CONRADO nota – 8. Lechia Gdańsk (pomocnik)

Gdy ma swój dzień, jest dla defensorów ekstraklasowych rywali istnym utrapieniem. Tak właśnie było w weekend w Niecieczy. Asysta przy golu Flavio Paixao, do tego gol ustalający wynik na 2:0 dla Lechii – czegóż chcieć więcej?

Adriel BA LOUA nota – 7. Lech Poznań (napastnik)

Czy ktoś pamięta jeszcze, jakie gromy ciskano w zarząd Lecha, gdy latem nie zakontraktował Damiana Kądziora i ten wylądował w Gliwicach? Te wspomnienia zaciera świetna gra Iworyjczyka, operującego na tej samej pozycji, którą przy Bułgarskiej zabezpieczyć miał Kądzior. W niedzielę – czołowa postać meczu z Legią.

Vladislavs GUTKOVSKIS nota – 8. Raków Częstochowa (napastnik)

Gol i asysta we Wrocławiu. Zdążył, nim… zmienił go Marek Papszun, bo gotowy do wejścia za Łotysza był już Jakub Arak.

Flavio PAIXAO nota – 8. Lechia Gdańsk (napastnik)

Długo czekał na pierwsze trafienie w sezonie, ale licznik powoli zaczyna się rozkręcać i wskazuje już cyfrę 3. „Przeskoczył” w sobotę w Niecieczy, gdzie 37-letni Portugalczyk czuł się świetnie, prowadząc Lechię do zwycięstwa.


JEDENASTKA „SPORTU”
Plach
Hanousek, Nalepa, Rebocho
Durmus, Frydrych, Lopez, Conrado
Ba Loua, Gutkovskis, Paixao


Fot. Tomasz Kudala / PressFocus