Jedenastka „Sportu” 11. kolejki ekstraklasy!

11. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Kacper TOBIASZ – nota 7. Legia Warszawa (bramkarz)

Piłkarze Lecha trafiali go piłką, kibice Lecha nie trafiali… butelkami. Najlepszy piłkarz klasyku Lech – Legia, czyste konto w takim meczu zawsze ma swoją wymowę.

Filip DAGERSTAL – nota 6. Lech Poznań (obrońca)

Najlepszy obrońca „Kolejorza” w konfrontacji z rywalem ze stolicy. Szwed był solidny w destrukcji i rozegraniu.

Bojan NASTIĆ – nota 7. Jagiellonia Białystok (obrońca)

Bośniak został przez nas wysoko oceniony za występ w wysoko wygranym przez „Jagę” spotkaniu z beniaminkiem z Kielc.

Martin KREUZRIEGLER – nota 6. Widzew Łódź (obrońca)

To, że Widzew nie stracił bramki z wicemistrzem z Częstochowy, było przede wszystkim zasługą bramkarza Henricha Ravasa, ale szukając wśród obrońców, również austriackiego defensora.

Damjan BOHAR – nota 8. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Słoweniec dubletem poprowadził Zagłębie do zwycięstwa w Zabrzu. Doczekał się pierwszych bramek po powrocie do Polski. To jego gole nr 26 i 27 w ekstraklasie. Dwa trafienia w jednym meczu zanotował w naszej lidze pierwszy raz od dokładnie 3 lat.

Dominik FURMAN – nota 7. Wisła Płock (pomocnik)

To, że „Nafciarze” z Płocka zdominowali Piasta, było w sporej mierze jego zasługą, a równie dobrze oceniony został przez nas jedynie bramkarz gliwiczan Frantiszek Plach.

Robert DADOK – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)

Dwoił się i troił, by Górnik urwał lubinianom jakiekolwiek punkty. Nawet dwa gole to okazało się zbyt mało, by przy Roosevelta zostało choćby jedno „oczko”.

Tornike GAPRINDASZWILI – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)

To jego uderzenie dobił do siatki Damjan Bohar, to on asystował Filipowi Starzyńskiemu. M.in. dzięki dobrej postawie Gruzina lubinianie strzelili Górnikowi dwie bramki już w pierwszej połowie, zbliżając się do zwycięstwa.

Benjamin KALLMANN – nota 8. Cracovia (napastnik)

Fin jest w gazie. Przed reprezentacyjną przerwą strzelił gola Pogoni Szczecin, tym razem trafił do siatki w Radomiu, asystował też Jakubowi Myszorowi, prowadząc Cracovię do zwycięstwa. Upodobał sobie 73 minutę, bo właśnie w takim czasie zdobył bramkę zarówno z Radomiakiem, jak i 2 tygodnie wcześniej.

Pontus ALMQVIST – nota 8. Pogoń Szczecin (napastnik)

Szwed przeszedł do historii Pogoni. Najlepszy piłkarz meczu otwarcia stadionu z Lechią. Najpierw strzelił gola po rzucie rożnym Damiana Dąbrowskiego, potem asystował przy zwycięskim trafieniu Kamila Grosickiego. Na to, by zapewnić szczecinianom wspaniały wieczór, potrzebował ledwie 3 minut.

Marc GUAL – nota 8. Jagiellonia Białystok (napastnik)

Niektórzy obwołują Hiszpana jednym z najlepszych transferów ostatnich lat do naszej ligi. Był najlepszym zawodnikiem „Jagi” w wysoko wygranym starciu z Koroną, wykorzystał karnego, obsłużył kluczowym podaniem Jesusa Imaza.

JEDENASTKA „SPORTU”
Tobiasz 7
Dagerstal 6, Nastić 7, Kreuzriegler 6
Bohar 8, Furman 7, Dadok 8, Gaprindaszwili 7
Kallmann 8, Almqvist 8, Gual 8


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus