Jedenastka „Sportu” 12. kolejki ekstraklasy!

12. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2021/2022. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Duszan KUCIAK nota – 7. Lechia Gdańsk (bramkarz)
Kibice Lechii pewnie nie zakładali, że jej najjaśniejszą postacią w meczu z zabrzańskim Górnikiem będzie słowacki bramkarz. A gdyby nie Kuciak, gdańszczanie nie dość, że nie wygrali, to mogliby nawet nie zremisować.

Martin KONCZKOWSKI nota – 7. Piast Gliwice (obrońca)
Jeden z przedstawicieli szerokiego grona zawodników Piasta, który wysokim zwycięstwem z Legią zapracował na bardzo wysoką notę.

Tomas PETRASZEK nota – 7. Raków Częstochowa (obrońca)
Dobrze go znowu widzieć w naszej jedenastce! Czeski wieżowiec strzelił pierwszego gola, odkąd wrócił do składu Rakowa po długiej przerwie wywołanej problemami zdrowotnymi. W defensywie przeciwko beniaminkowi z Niecieczy nie było wybitnie, ale najważniejsze, że zwycięsko.

Bartosz SALAMON nota – 7. Lech Poznań  (obrońca)
Jego strzał głową po dośrodkowaniu Daniego Ramireza rozpoczął w starciu z „Nafciarzami” kolejną kanonadę poznańskiej lokomotywy

Fran TUDOR nota – 8. Raków Częstochowa (obrońca)
Asysta przy bramce Iviego Lopeza, asysta przy bramce Tomasa Petraszka. Najlepszy piłkarz Rakowa w konfrontacji z Bruk-Betem.

Jakub KAMIŃSKI nota – 7. Lech Poznań (pomocnik)
Nie brakuje głosów, że już jest lepszy niż Kamil Jóźwiak w chwili, gdy wyjeżdżał z Polski. Motor napędowy Lecha w meczu z Wisłą Płock, autor bramki na 3:1.

Krzysztof MĄCZYŃSKI nota – 8. Śląsk Wrocław (pomocnik)
Obok Erika Exposito – najlepszy piłkarz Śląska w szokująco wysoko wygranym meczu na stadionie Wisły, na którym piłkarsko się wychował i spędził wiele pięknych chwil.

Patryk SOKOŁOWSKI nota – 7. Piast Gliwice (pomocnik)
W wywiadach zdarza mu się wspominać o tym, że chętnie spróbowałby swych sił poza granicami nie tylko Gliwic, ale i Polski. Jeśli będzie częściej sprawował w środku pola takie rządy, jak w niedzielę z Legią, to jesteśmy sobie to w stanie wyobrazić.

Bartosz NOWAK nota – 7. Górnik Zabrze (pomocnik)
Pierwszoplanowa postać meczu Lechia – Górnik. Krótko przed przerwą zamienił podanie Roberta Dadoka na bramkę, która pozwoliła zabrzanom wywieźć z Trójmiasta punkt.

Alberto TORIL nota – 9. Piast Gliwice (napastnik)
Zdążyliśmy już ponarzekać, że Hiszpan nijak nie nawiązuje do tych wszystkich „dziewiątek”, które w ostatnich latach dawały radość kibicom zespołów prowadzonych przez Waldemara Fornalika. Hat trickiem z Legią zamknął krytykom usta. Na jak długo?

Erik EXPOSITO nota – 9. Śląsk Wrocław (napastnik)
Kibicom krakowskiej Wisły będzie śnić się w koszmarach. 7, 12, 77 – w tych minutach Hiszpan rzucał „Białą gwiazdę” na deski, prowadząc Śląsk do efektownego zwycięstwa.

Luka ZAHOVIĆ nota – 9. Pogoń Szczecin (napastnik)
Sam trafił do siatki dopiero na 4:1, gdy rozstrzygnięcie w starciu Pogoni z Jagiellonią było już wiadome, ale miał też udział we wszystkich poprzednich golach strzelonych przez jego zespół. Słoweniec zasłużył, bo mówiono o nim po weekendzie nie mniej niż o hat trickach Hiszpanów.