Jedenastka „Sportu” 13. kolejki ekstraklasy!

13. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Michał SZROMNIK – nota 8. Śląsk Wrocław (bramkarz)
Zastanawialiśmy się, na kogo postawić między słupkami, bo to była bardzo dobra kolejka na bramkarzy, ale ostatecznie stawiamy na tego, który swój mecz przegrał. Michał Szromnik nie zdołał co prawda uchronić Śląska od niepowodzenia w derbach w Lubinie, ale jego interwencja po strzale Samuela Mraza to parada sezonu. Skuteczność wrocławski golkiper ma świetną – 2 w życiu występy w ekstraklasie, 2 miejsca w jedenastce kolejki „Sportu”!

Jakub BARTKOWSKI – nota 8. Pogoń Szczecin (obrońca)
Prawy obrońca najpierw asystował Alexandrowi Gorgonowi, potem Luce Zahoviciowi, a Pogoń wygrała z Wartą 2:1.

Andrzej NIEWULIS – nota 8. Raków Częstochowa (obrońca)
Udowadnia, że może godnie zastępować Tomasa Petraszka nie tylko w defensywie, ale też pod bramką rywali Rakowa, czego dowodem – gol strzelony Jagiellonii.

Piotr MALARCZYK – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)
Występ na zero z tyłu w starciu z Podbeskidziem nie należy co prawda ostatnimi czasy do ekstraklasowych Himalajów, ale Malarczyk zwieńczył go jeszcze bramką zdobytą po rzucie rożnym egzekwowanym przez Gerarda Badię.

Michal SIPLAK – nota 8. Cracovia (obrońca)
Słowak ładnym strzałem wykończył podanie Pelle van Amersfoorta, ustalając wynik konfrontacji Cracovii z Górnikiem.

LUQUINHAS – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)
Miło patrzeć na Brazylijczyka. Motor napędowy Legii w spotkaniu z Wisłą, to po faulu na nim mistrzowie Polski uzyskali rzut karny, zaczynając przy Reymonta „remontadę”.

Petr SCHWARZ – nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)
Miał w tym sezonie trudne momenty, długo znajdował się poza składem, ale wciąż jest dla Rakowa ważnym piłkarzem. Potwierdzeniem tej tezy niech będzie to, że podszedł do obu rzutów karnych – z powodzeniem – co utorowało częstochowianom drogę do zwycięstwa z Jagiellonią.

Pelle van AMERSFOORT – nota 8. Cracovia (pomocnik)
Holender bramką z rzutu karnego oraz asystą przy trafieniu Michala Siplaka zapracował na miano ojca zasłużonej wygranej „Pasów” w Zabrzu.

Dejan DRAŻIĆ – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)
Pierwszoplanowa postać dobrze dysponowanego Zagłębia w derbach ze Śląskiem. Strzelił gola z rzutu karnego, a przy większej dozie szczęścia czy precyzji kolegów na tym by się dorobek Serba nie zamknął.

Jakub ŚWIERCZOK – nota 8. Piast Gliwice (napastnik)
Genialna forma, uprawniająca do myślenia o kolejnym zagranicznym kontrakcie. Dwa gole, wywalczona „jedenastka” – widząc napastnika Piasta, bielscy obrońcy mieli prawo drżeć.

Tomas PEKHART – nota 7. Legia Warszawa (napastnik)
„Główka” jaką zapewnił Legii zwycięstwo w Krakowie, była rodem z podręcznika. Na takim pułapie uderzyć futbolówkę w podobny sposób potrafi w ekstraklasie mało kto. Wcześniej nie pomylił się z karnego. Czech prowadzi ekipę z Łazienkowskiej ku kolejnemu tytułowi, a siebie samego – w stronę korony króla strzelców.


JEDENASTKA „SPORTU”

Szromnik 8
Bartkowski 8, Niewulis 8, Malarczyk 7, Siplak 8
Luquinhas 7, Schwarz 8, van Amersfoort 8, Drażić 7
Świerczok 8, Pekhart 7


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze