Jedenastka „Sportu” 19. kolejki ekstraklasy!

19. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Duszan KUCIAK – nota 7. Lechia Gdańsk (bramkarz)
Bez jego interwencji Lechia nie wygrałaby ze Stalą Mielec, od której była słabsza, ale mogła liczyć w bramce na Kuciaka.

Josip JURANOVIĆ – nota 7. Legia Warszawa (obrońca)
Obsłużył Bartosza Kapustkę, który szybko wyprowadził Legię na prowadzenie w Zabrzu. Za jego sprawą tym razem to nie Filip Mladenović był jaśniejszą postacią spośród dwójki warszawskich wahadłowych.

Andrzej NIEWULIS – nota 7. Raków Częstochowa (obrońca)
Stara się wywiązywać z niełatwej roli zastępcy kontuzjowanego Tomasa Petraszka. Raz wychodzi gorzej, raz lepiej – tak jak w piątkowy wieczór, gdy jego bramka zapewniła Rakowowi wygraną do zera z Podbeskidziem i drugi z rzędu komplet punktów.

Michal FRYDRYCH – nota 6. Wisła Kraków (obrońca)
Czech w tyłach był dość solidny, a dołożył też swoje w przodzie, mając udział w dwóch bramkach zdobytych przez „Białą gwiazdę” w Płocku.

Bartosz KAPUSTKA – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)
W rundzie jesiennej zdobył dla zespołu z Łazienkowskiej 1 bramkę. W ostatnich dwóch tygodniach – 2. Zadomawia się powoli w naszej jedenastce. Jeśli jego odbudowa będzie postępować w takim tempie, przed nim jeszcze piękne chwile.

Patryk SOKOŁOWSKI – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)
Król środka pola w wyjazdowej potyczce gliwiczan w Białymstoku. Bliski zdobycia bramki – po jego „główce” piłka odbiła się od poprzeczki. Pierwszoplanowa postać Piasta w tym meczu.

Filip STARZYŃSKI – nota 8. Zagłębie Lubin (pomocnik)
W wyjazdowym spotkaniu z Cracovią – 2 asysty i 2 gole. Rozpoczął już 5. dziesiątkę bramek zdobywanych w barwach lubińskiego Zagłębia na poziomie ekstraklasy.

LUQUINHAS – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)
Klasa sama dla siebie. Brazylijczyk poprowadził Legię do zwycięstwa w Zabrzu. Piękna asysta przy bramce Kacpra Kostorza.

Rafał BOGUSKI – nota 2. Wisła Kraków (pomocnik)
W bratobójczym starciu dwóch Wiseł w Płocku pojawił się na murawie na ostatnie 13 minut. Jakże szczęśliwe. Normalnie byłby nieklasyfikowany, ale on zarobił w „Sporcie” aż na 2-punktową notę za 2 bramki, dające „Białej gwieździe” kolejną wygraną. Pierwszy dublet 36-letniego „Bogusia” od maja 2018.

Patryk SZYSZ – nota 8. Zagłębie Lubin (napastnik)
Jego przewrotka dająca lubinianom prowadzenie w Krakowie to poważny kandydat do gola sezonu.

Erik EXPOSITO nota – 7. Śląsk Wrocław (napastnik)
Dwoma golami strzelonymi do szatni odwrócił losy starcia Śląska z Pogonią, zapewniając swojej drużynie pierwszy w 2021 roku komplet punktów.


JEDENASTKA „SPORTU”
Kuciak 7
Juranović 7, Niewulis 7, Frydrych 6
Kapustka 7, Starzyński 8, Sokołowski 7, Luquinhas 7, Boguski 2
Exposito 7, Szysz 8


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus