Jedenastka „Sportu” 2. kolejki ekstraklasy!

2. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2021/2022. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Frantisek PLACH – nota 7. Piast Gliwice (bramkarz)
Choć Piast wygrał w Mielcu 2:0, nie była to taka przyjemna przeprawa, jakby się mogło wydawać. Stal próbowała, częściej była przy piłce i oddała więcej uderzeń. Plach jednak od początku sezonu pokazuje, że jest w naprawdę dobrej formie.

Damian JAKUBIK – nota 7. Radomiak Radom (obrońca)
Jedną z jego najlepszych akcji była… prowokacja Filipa Mladenovicia, który po uderzeniu Jakubika w twarzy wyleciał z boiska. Oczywiście prawy obrońca Radomiaka także zarobił żółtą kartkę, czego szczególnie chwalić nie można, jednak ze strony czysto sportowej również prezentował się bardzo dobrze.

Robert IVANOV – nota 7. Warta Poznań (obrońca)
Warta zbyt wielu obcokrajowców w składzie nie ma, ale takich Ivanovów mogłaby ściągnąć więcej. Fin kończył mecz z opaską kapitana na ramieniu i jak na lidera przystało, w końcówce spotkania zdobył gola, który przyczynił się do sensacyjnego remisu z Pogonią.

Wojciech GOLLA – nota 7. Śląsk Wrocław (obrońca)
W przeciwieństwie do Ivanova on od początku dzierżył na ramieniu kapitańską opaskę i trzymał defensywę Śląska w ryzach. Pokazał klasę i udowodnił, że we Wrocławiu mogą na niego liczyć.

Maciej SADLOK – nota 7. Wisła Kraków (obrońca)
Kolejny pan kapitan. Wiele razy w Wiśle na niego narzekano, ale jeśli chodzi o wolę walki i serce, to w przypadku Sadloka całe ono jest oddane „Białej Gwieździe”. To jego gol w ostatniej minucie dał krakowianom remis w meczu w Niecieczy.

Taras ROMAŃCZUK – nota 8. Jagiellonia Białystok (pomocnik)
Jeszcze nigdy Romańczuk nie strzelił w ekstraklasie dwóch goli. Nie taka jest rzecz jasna jego rola, ale zdarzyło mu się już ustrzelić „dwupaka” – w Pucharze Polski z Miedzią i w pucharowych eliminacjach z Rio Ave. Teraz dołożył do tego Raków.

Adam RADWAŃSKI  – nota 7. Bruk-Bet Termalica Nieciecza (pomocnik)
Bardzo dobre wejście do najwyższej ligi ma niecieczańska „dyszka”. W pierwszej kolejce zanotował asystę, a teraz bliski był poprowadzenia Bruk-Betu do zwycięstwa z Wisłą. Niestety, jego piękny gol dał „Słoniom” tylko remis.

Michał SKÓRAŚ – nota 8. Lech Poznań (pomocnik)
Często pozostaje w cieniu innych, ale w Zabrzu to on błyszczał najjaśniej. Bawił się z obrońcami Górnika i wykorzystywał ich słabości, a wszystko zwieńczył golem.

Patryk LIPSKI – nota 8. Piast Gliwice (pomocnik)
Zrekompensował się pomocnik Piasta za to, co zawalił w poprzedniej kolejce. Był głównodowodzącym gliwickiej ekipy w Mielcu i dał kolegom asysty przy obu bramkach.

Jakub KAMIŃSKI – nota 7. Lech Poznań (pomocnik)
W niejednej akcji ciągnął grę całego Lecha. Nikomu w „Kolejorzu” nie chce się tak, jak jemu. Poznańskim księgowym już pewnie świecą sie oczy na myśl o milionach, które przyniesie klubowi Kamiński…

Patryk SZYSZ – nota 8. Zagłębie Lubin (napastnik)
W ostatnich latach Zagłębie mocno kombinowało z opcjami w ataku, a teraz okazuje się, że rozwiązanie leżało im przed nosem. Szysz pokazał swoją przydatność i widowiskowymi strzałami skarcił swój… macierzysty klub z Łęcznej.


JEDENASTKA „SPORTU”

Plach (Piast)
Jakubik (Radomiak), Ivanov (Warta), Golla (Śląsk), Sadlok (Wisła K)
Romańczuk (Jagiellonia), Radwański (Nieciecza)
Skóraś (Lech), Lipski (Piast), Kamiński (Lech)
Szysz (Zagłębie)


Fot. Marta Badowska / PressFocus