Jedenastka „Sportu” 2. kolejki ekstraklasy!

2. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Kacper TOBIASZ – nota 7. Legia Warszawa (bramkarz)

Pięknie wyjął piłkę spod poprzeczki po strzale Łukasza Łakomego, kompana z lat juniorskich, a później wygrał jeszcze sam na sam z Martinem Doleżalem. Takie występy, jak przeciw Zagłębiu Lubin, świadczą o tym, że Legia postawiła w bramce na właściwego człowieka.

Kristian VALLO – nota 7. Wisła Płock (obrońca)

Asysta przy bramce Rafała Wolskiego na 0:1, asysta przy bramce Davo na 0:3 – Słowak był jednym z licznego grona „Nafciarzy”, którzy na boisku w Grodzisku czuli się w piątek jak ryba w wodzie, prowadząc zespół do efektownej wygranej z Wartą.

Steve KAPUADI – 7. Wisła Płock (obrońca)

Bardzo solidny występ defensora z przedmieść Paryża w meczu z Wartą. Z nim w składzie płocczanie jeszcze nie stracili bramki.

Patryk STĘPIŃSKI – nota 7. Widzew Łódź (obrońca)

Szeryf obrony Widzewa. Był wszędzie tam, gdzie powinien, zablokował sporo strzałów, nie zdarzały mu się proste straty czy niepewne interwencje. M.in. za jego sprawą beniaminek zgarnął pierwsze 3 punkty i zanotował pierwsze czyste konto w sezonie. Kapitan, co się zowie.

Kamil PESTKA – nota 7. Cracovia (obrońca)

Czołowy gracz Cracovii w gładko wygranym starciu z beniaminkiem z Kielc. Zaliczył asystę przy… samobójczym trafieniu, bo to jego dośrodkowanie, mocne, z lewej flanki, niefortunnie na krótkim słupku „zamknął” obrońca kielczan Grzegorz Szymusik.

Paweł WSZOŁEK – nota 8. Legia Warszawa (pomocnik)

W stylu Andrzeja Szarmacha zrobił głową użytek z dośrodkowania Filipa Mladenovicia, a w doliczonym czasie gry – po 10 latach przerwy – podszedł do rzutu karnego wywalczonego przez Ernesta Muciego i wykorzystał go. Dublet na wagę pierwszego w sezonie zwycięstwa Legii.

Rafał WOLSKI – nota 7. Wisła Płock (pomocnik)

Na przestrzeni 2 minut pomocnik Wisły skompletował dublet, rzucając na deski „zielonych” z Poznania. Szczególnie podobać mogła się druga bramka, zdobyta sprytnym, lekkim uderzeniem lewą nogą z kilkunastu metrów.

Mathias Hebo RASMUSSEN – nota 8. Cracovia (pomocnik)

Mózg środka pola „Pasów”. Duńczyk swoją bardzo dobrą postawę w meczu z Koroną udokumentował w doliczonym czasie, finalizując kontrę i podanie Filipa Balaja.

DAVO – nota 8. Wisła Płock (pomocnik)

27-letni Hiszpan ma piorunujące wejście do naszej ligi. W debiucie strzelił gola i zanotował asystę, w występie nr 2 dokonał tej sztuki raz jeszcze. Wydatnie dołożył się do okazałych zwycięstw Wisły Płock nad Lechią i Wartą.

Jordi SANCHEZ – nota 6. Widzew Łódź (napastnik)

Można było zarzucać bierność obrońcom Jagiellonii, ale można też było zachwycać się fantazją, polotem i odwagą Hiszpana, który wprowadzony na boisko z ławki wykonał solową akcję zakończoną golem na 2:0, pieczętującym zwycięstwo Widzewa w stolicy Podlasia.

Bartłomiej PAWŁOWSKI – nota 7. Widzew Łódź (napastnik)

Przepiękny strzał z rzutu wolnego, po którym piłka dokręcała się do bramki, odbiła od słupka i wpadła do siatki, torując Widzewowi drogę do wygranej w Białymstoku.

JEDENASTKA „SPORTU”

Tobiasz 7
Vallo 7, Stępiński 7, Kapuadi 7, Pestka 7
Wszołek 8, Wolski 7, Rasmussen 8, Davo 8
Sanchez 6, Pawłowski 7


Na zdjęciu: Jordi Sanchez z Widzewa miał prawo mieć dobry humor.

Fot. Norbert Barczyk/PressFocus