Jedenastka „Sportu” 23. kolejki ekstraklasy!

23. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Michał SZROMNIK – nota 7. Śląsk Wrocław (bramkarz)
Zagrał w ekstraklasie 4. raz w tym sezonie i 3. raz znalazł się w naszej jedenastce. Imponujące. Trener Jacek Magiera w debiucie zdecydował się na niego, a nie Matusza Putnockiego. Ta decyzja pomogła Śląskowi wygrać i zachować czyste konto w Białymstoku.

Josip JURANOVIĆ – nota 7. Legia Warszawa (obrońca)
Reprezentant Chorwacji w polskiej ekstraklasie – to zobowiązuje. Dwie asysty – przy golach Filipa Mladenovicia i Tomasa Pekharta – prawego wahadłowego ustawiły Legii mecz na szczycie z Pogonią, w praktyce oznaczający, że skończyły się jakiekolwiek emocje związane z walką o mistrzostwo.

Mario MALOCZA – nota 7. Lechia Gdańsk (obrońca)
Najlepszy zawodnik Lechii w bardzo udanym poniedziałkowym występie z Zagłębiem. Solidny w tyłach, wygrywający pojedynki, a do tego dokładający swoje też z przodu. Trafił do siatki po dograniu Flavio Paixao.

Rafał JANICKI – nota 7. Podbeskidzie (obrońca)
By Podbeskidzie wygrywało, musi zajść kilka warunków i jednym z nich jest na pewno dobry występ Rafała Janickiego. Takowego byliśmy świadkami w konfrontacji z krakowską Wisłą, czyli jego poprzednim klubem, w którym był przez kibiców wyśmiewany. Teraz przypomniał o sobie w dobrym stylu.

Filip MLADENOVIĆ – nota 7. Legia Warszawa (obrońca)
Otworzył wynik w meczu Legii z Pogonią, czym zapoczątkował przedwczesny śmigus-dyngus dla szczecińskiej defensywy.

Jan GRZESIK – nota 7. Warta Poznań (pomocnik)
Płaskim strzałem dał Warcie zasłużone prowadzenie w Zabrzu. Rozgrywa sezon życia.

Desley UBBINK – nota 7. Podbeskidzie Bielsko-Biała (pomocnik)
Holender rozegrał w tym roku 3 mecze w podstawowej jedenastce Podbeskidzia. Wszystkie 3 jego drużyna wygrała. Rajdem z 13 minuty pomógł bielszczanom napocząć krakowską Wisłę. Wjechał w pole karne, ostatecznie pierwszy strzał oddał Maksymilian Sitek, a Ubbink wykonał skuteczną dobitkę.

Łukasz TRAŁKA – nota 8. Warta Poznań (pomocnik)
Gdy w poprzednim tygodniu pojawiły się informacje, że Grzegorz Krychowiak jest zakażony i może nie zagrać z Anglią, w internecie pojawiły się fałszywe grafiki informujące, że w jego miejsce do kadry powołany zostaje Łukasz Trałka. Wyśmiewanie się z tego obraża lidera Warty. W takiej formie, jaką zaprezentował w Zabrzu, jest w ścisłym topie defensywnych pomocników ekstraklasy.

Michał CHRAPEK – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)
Wykorzystując dogranie Jakuba Świerczoka zapewnił Piastowi wygraną w Płocku, a sobie samemu – udane 29. urodziny. „Cieszynka”, czyli zdmuchnięcie kolegów z zespołu udających świeczki, zostanie przez kibiców w Gliwicach zapamiętana na długo.

Makana BAKU – nota 7. Warta Poznań (pomocnik)
Zbyt wielu było w ostatnich latach czarnoskórych zawodników, którzy nie wnosili do ekstraklasy żadnej jakości, ale Baku z pewnością się do nich nie zalicza. Wypożyczenie go z Holstein Kiel było transferowym strzałem w dziesiątkę Warty. Dla takich piłkarzy włącza się telewizor w porze meczu naszej ligi.

Tomas PEKHART – nota 8. Legia Warszawa (napastnik)
Legia zdystansowała rywali w walce o mistrzostwo, a Pekhart jeszcze mocniej odstawił konkurencję w wyścigu po koronę króla strzelców. W Wielką Sobotę zaliczył dublet z Pogonią. Potrzebował ledwie 23 kolejek, by przebić barierę 21 goli. Ma szansę pojechać z Czechami na Euro.


JEDENASTKA „SPORTU”

Szromnik 7
Juranović 7, Malocza 7, Janicki 7, Mladenović 7
Grzesik 7, Ubbink 7, Trałka 8, Chrapek 7, Baku 7
Pekhart 8


Fot. Adam Starszyński/PressFocus