Jedenastka „Sportu” 24. kolejki ekstraklasy!

24. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Michal PESKOVIĆ – nota 7. Podbeskidzie Bielsko-Biała (bramkarz)
Mimo porażki Podbeskidzia w Lubinie zapracował na wysoką notę. W występie nr 200 w ekstraklasie 39-letni Słowak zaprezentował wysoką formę. Gdyby nie on, bielszczanie szansę na punkt straciliby wcześniej.

Kamil PIĄTKOWSKI – nota 7. Raków Częstochowa (obrońca)
Szybko wrócił do gry po zakażeniu koronawirusem, co zamknęło mu drogę do występu w kadrze na Wembley z Anglią. To był dobry powrót, bo Raków wygrał w Krakowie, a przyszły defensor Red Bulla Salzburg zanotował asystę przy zwycięskim trafieniu Marcina Cebuli.

Tomas HUK – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)
Profesorski występ Słowaka w derbach z zabrzanami. Tym razem z dwójki stoperów Piasta to on był tą wiodącą postacią, nie Jakub Czerwiński.

Damian OKO – nota 6. Zagłębie Lubin (obrońca)
Jego „główka” w drugiej minucie doliczonego czasu gry zapewniła lubinianom 3 punkty w konfrontacji z „góralami”.

Sasza BALIĆ – nota 7. Zagłębie Lubin (obrońca)
Pełnił ważną rolę przy pomysłowo rozgrywanych przez Zagłębie rzutach rożnych, które dały zwycięstwo z Podbeskidziem. To on po centrach Filipa Starzyńskiego zgrywał piłkę najpierw do Patryka Szysza, a następnie Damiana Oki. Dwie asysty dały Serbowi miano piłkarza meczu.

David TIJANIĆ – nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)
Najlepszy zawodnik Rakowa w piątkowym starciu pod Wawelem. Słoweniec dał sygnał do ataku, zdobywając bramkę na 1:0, wieńcząc głową dośrodkowanie Patryka Kuna.

Krzysztof MĄCZYŃSKI – nota 7. Śląsk Wrocław (pomocnik)
Szef II linii Śląska w meczu z Lechią. Szło mu w I połowie tak dobrze, że zaliczył asystę nawet w momencie gdy… nie chciał, bo próbował uderzać na bramkę. Kiks przerodził się w świetne zagranie do Erika Exposito, którego Hiszpan nie zmarnował.

Filip STARZYŃSKI – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)
Gdyby nie jego świetnie ułożona noga i dobrze bite piłki z kornera, Zagłębie nie odwróciłoby w ostatnich 20 minutach losów meczu z Podbeskidziem. Po jego dograniach Sasza Balić zgrywał piłkę do kolegów, a ci trafiali do siatki.

Michał CHRAPEK – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)
Złapał wiatr w żagle. Wie, kiedy uspokoić grę i kiedy przyspieszyć. Prostopadłe podanie do Jakuba Świerczoka sprawiło, że Piast otworzył wynik konfrontacji z Górnikiem.

Marcin CEBULA – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)
Jest w gazie. W Rakowie przeżywa drugą młodość, tej pierwszej w Kielcach w 100 procentach nie wykorzystał. Teraz obrał dobry kurs, by jeszcze przeżyć coś w futbolu ciekawego. Jego bramka dała częstochowianom zwycięstwo przy Reymonta.

Jakub ŚWIERCZOK nota 8. Piast Gliwice (napastnik)
Kapitalna bramka w derbach z Górnikiem. Na to uderzenie pod poprzeczkę można by patrzeć i patrzeć. Napastnik Piasta był bliski dubletu – ale skończyło się słupkiem i samobójem Stefanosa Evangelou.