Jedenastka „Sportu” 25. kolejki ekstraklasy!

25. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2021/2022. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Mikołaj BIEGAŃSKI – nota 7. Wisła Kraków (bramkarz)

Długo wydawało się, że w konfrontacji z Lechem młody golkiper „Białej gwiazdy” zachowa czyste konto. Pokonał go dopiero w 7 minucie doliczonego czasu Antonio Milić – i to piętą.

Ariel MOSÓR – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)

Członek bloku defensywnego Piasta, który w ostatnich tygodniach raz za razem gra na zero z tyłu. Z Lechią dołożył coś ekstra, odnajdując się po rzucie rożnym i dograniu Toma Hateleya, co sprawiło, że pełna pula została przy Okrzei.

Łukasz TRAŁKA – nota 7. Warta Poznań (obrońca)

Choć zbliża się nieuchronnie do końca kariery i wydaje się, że znamy go na wylot, to on wciąż zaskakuje. W meczu z Górnikiem przyłożył z rzutu wolnego w sposób, o jaki spośród graczy będących wtedy na boisku w Grodzisku posądzalibyśmy co najwyżej Lukasa Podolskiego.

Joseph COLLEY – nota 6. Wisła Kraków (obrońca)
Dobrze patrzy się na Szweda z gambijskimi korzeniami przy Reymonta. Mógł podobać się również w konfrontacji z „Kolejorzem”, podczas której sędzia nie uznał mu – tak się wydaje – prawidłowo zdobytej bramki na 2:0.

Kristian VALLO – nota – 7. Wisła Płock (pomocnik)

Asystował Marko Kolarowi przy „złotej” bramce w Białymstoku. Na prawego wahadłowego „Nafciarzy” podziałały korzystnie dwie kwestie: po pierwsze, powołanie do szerokiej kadry Słowacji. Po drugie – pojawienie się w klubie rodaka Pavola Stano, trenera, z którym już niegdyś pracował w Żylinie.

Tom HATELEY – nota 6. Piast Gliwice (pomocnik)

Asysta na miarę wygranej z Lechią, która sprawia, że gliwiczanie konsekwentnie pną się w tabeli.

Marko POLETANOVIĆ – 6. Wisła Kraków (pomocnik)

Również za sprawą Serba mecz Wisły z Lechem wyglądał, jak wyglądał – czyli walczący o utrzymanie gospodarze mieli w nim zaskakująco wiele do powiedzenia. Pomocnik siał postrach w poznańskiej defensywie swoimi centrami ze stałych fragmentów gry.

Jakub KIEŁB – nota 7. Warta Poznań (pomocnik)

To on napędził akcję, w której finalnie skrzydła rozpostarł Frank Castanieda, zdobywając zwycięską bramkę dla Warty w meczu z Górnikiem.

Zdenek ONDRASZEK – nota 7. Wisła Kraków (napastnik)

„Kobra” po pięciu spotkaniach doczekał się pierwszego trafienia od momentu powrotu na polskie boiska. Czeski napastnik pięknym uderzeniem lewą nogą w okienko, po podaniu Stefana Savicia, dał Wiśle tuż przed przerwą prowadzenie w boju z Lechem.

Frank CASTANIEDA – nota 6. Warta Poznań (napastnik)

Gdy w Niecieczy nie wykorzystał rzutu karnego, do którego podszedł wbrew wcześniejszym ustaleniom, trener Dawid Szulczek zmył mu głowę, wyrażając jednocześnie nadzieję, że wkrótce przyczyni się do wygranej Warty. Nie trzeba było czekać długo: Techniczny strzał na wagę wygranej z Górnikiem – palce lizać.

Patryk SZYSZ – 7. Zagłębie Lubin (napastnik)

Chyba będzie śnić się po nocach obrońcy Bruk-Betu Matejowi Hybszowi. Dwukrotnie był faulowany przez niego w polu karnym i dwukrotnie bezbłędnie wymierzał z 11 metrów sprawiedliwość, zapewniając Zagłębiu cenną zdobycz na boisku czerwonej latarni tabeli.

JEDENASTKA „SPORTU”

Biegański 7
Mosór 7, Trałka 7, Colley 6
Vallo 7, Hateley 6, Poletanović 6, Kiełb 7
Ondraszek 7, Castanieda 6, Szysz 7


Na zdjęciu: Mikołaj Biegański był jednym z bohaterów 25. kolejki ekstraklasy.

Fot. Adam Starszyński/PressFocus