Jedenastka „Sportu” 25. kolejki ekstraklasy!

25. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Dominik HŁADUN – nota 7. Zagłębie Lubin (bramkarz)
Zaczarował bramkę Zagłębia w meczu w Mielcu. Zawodnicy Stali nie trafiali do niej nawet z kilku metrów.

Jakub BARTKOWSKI – nota 6. Pogoń Szczecin (obrońca)
To właśnie prawy obrońca został sfaulowany w polu karnym przez Bartłomieja Kręcichwosta. Ten przyjęty przez niego „łokieć” dał „Portowcom” jedenastkę, którą na gola zamienił Sebastian Kowalczyk, pieczętując zwycięstwo w Bielsku-Białej.

Robert IVANOV – nota 7. Warta Poznań (obrońca)
Nie do przejścia w meczu Warty z krakowską Wisłą. Był tam, gdzie powinien, zaliczył kilka ważnych interwencji, zablokował parę strzałów. Fiński defensor rosyjskiego pochodzenia to ważne ogniwo poznańskiego beniaminka.

Kamil PIĄTKOWSKI – nota 9. Raków Częstochowa (obrońca)
Popis reprezentanta Polski w meczu Rakowa z Lechem. Ładny gol głową, do tego asysta przy przepięknej bramce Marcina Cebuli. Tak, Piątkowski z tygodnia na tydzień udowadnia, że Salzburg czeka, a on jest już gotowy na większe wyzwania niż nasza ekstraklasa.

Fran TUDOR – nota 8. Raków Częstochowa (obrońca)
Wyróżniający się gracz częstochowian w zwycięskim spotkaniu z „Kolejorzem”, którym żegnali się z Bełchatowem. Ukoronowaniem tego występu był gol strzelony głową po dograniu Marcina Cebuli.

Michał KUCHARCZYK – nota 7. Pogoń Szczecin (pomocnik)
Jego dośrodkowanie z bocznego sektora na bramkę zamienił Kacper Kozłowski, dając Pogoni prowadzenie w Bielsku-Białej.

Bartosz NOWAK – nota 7. Górnik Zabrze (pomocnik)
Najlepszy piłkarz Górnika w meczu ze Śląskiem. Ostatnimi czasy zdarzało mu się zaczynać spotkania na ławce rezerwowych. W jedenastce znalazł się pierwszy raz od lutego i pokazał, że Marcin Brosz może mu ufać.

Alasana MANNEH – nota 7. Górnik Zabrze (pomocnik)
Gdy ma swój dzień, ogląda się go z przyjemnością. Tak było w piątek. Zdobył bardzo ładną bramkę i był ważnym ogniwem zabrzan w konfrontacji z drużyną z Wrocławia, ale przełożyło się to tylko na remis.

Kacper KOZŁOWSKI – nota 7. Pogoń Szczecin (pomocnik)
Skuteczna „głowka” nastoletniego reprezentanta Polski wieńcząca centrę Michała Kucharczyka utorowała szczecinianom drogę do 3 punktów pod Klimczokiem.

Marcin CEBULA – nota 9. Raków Częstochowa (pomocnik)
Jeśli ktoś pomyślał sobie ostatnio, że może Cebula zasłużył na szansę w kadrze, to… No, nie jest to myślenie odklejone od rzeczywistości. Skrzydłowy Rakowa w starciu z Lechem dał popis. Gol „nożycami”, do tego dwie asysty… Czapka z głowy.

Flavio PAIXAO – nota 7. Lechia Gdańsk (napastnik)
W doliczonym czasie gry konfrontacji z Piastem wywalczył karnego – faulował go Tomas Huk – a następnie z zimną krwią go wykorzystał, ratując Lechii remis. To już gol nr 89 blisko 37-letniego Portugalczyka w naszej lidze. Czy dobije do setki?

JEDENASTKA „SPORTU”
Hładun 7
Bartkowski 6, Ivanov 7, Piątkowski 9, Tudor 8
Kucharczyk 7, Nowak 7, Manneh 7, Kozłowski 7, Cebula 9
Paixao 7


Fot. Adam Starszyński/PressFocus