Jedenastka „Sportu” 28. kolejki ekstraklasy!

28. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Duszan KUCIAK – nota 8. Lechia Gdańsk (bramkarz)
Był niczym skała. To zasługa reprezentanta Słowacji, że choć Wisła Płock zaliczyła w minionej kolejce jeden z lepszych występów w sezonie, to jednak przegrała z Lechią Gdańsk aż 1:3.

Tomasz MOKWA – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)
Choć zagrał w lidze pierwszy raz od października, godnie zastąpił Jakuba Holubka na boku defensywy gliwickiego Piasta.

Suleymane KONE – nota 6. Wisła Kraków (obrońca)
Trzeci z rzędu występ Iworyjczyka w wyjściowym składzie Wisły – i drugi, w którym drużyna nie straciła gola. Solidna postawa zaowocowała bezbramkowym remisem przy Łazienkowskiej dającym „Białej gwieździe” punkt, gwarantujący już matematyczne utrzymanie.

Jonathan DE AMO – nota 7. Stal Mielec (obrońca)
Bez obecności Hiszpana w polu karnym rywali nie miałyby sensu auty egzekwowane przez Petteri’ego Forsella, które robią ostatnimi czasy na naszych ligowych boiskach furorę. Przy bramce na wagę zwycięstwa w Poznaniu de Amo asystował… sam sobie, by posłać piłkę w górny róg. Niesamowite trafienie.

Tymoteusz PUCHACZ – nota 7. Lech Poznań (obrońca)
Próbował, uderzał, aż wreszcie trafił. Bardzo ładnie i po raz pierwszy w sezonie. Gdyby cały Lech grał tak, jak „Puszka”, na pewno nie przegrałby ze Stalą.

Makana BAKU – nota 6. Warta Poznań (pomocnik)
Uderzeniem przy słupku wieńczącym dogranie Macieja Żurawskiego dał Warcie prowadzenie w Szczecinie, utrzymując beniaminka w grze o puchary. Było to już piąte trafienie Niemca z kongijskimi korzeniami na naszych boiskach.

Michał CHRAPEK – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)
Im bardziej sezon chyli się ku końcowi, tym mocniej środkowy pomocnik udowadnia wszystkim przy Okrzei, że postawienie na niego było bardzo słuszną decyzją. W poniedziałek to on zapisał na swoim koncie obie asysty przy bramkach Jakuba Świerczoka.

Patryk SOKOŁOWSKI – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)
Choć nie był tak efektowny jak Chrapek, jego dobra gra przyczyniła się do tego, że gliwiczanie opanowali środek pola i pewnie pokonali Podbeskidzie.

Patryk KUN – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)
Sporo zdążyło się już od tamtej chwili wydarzyć, na czele ze wzniesieniem Pucharu Polski, ale warto przypomnieć, że filigranowy skrzydłowy był najlepszym zawodnikiem Rakowa w bezbramkowo zremisowanym starciu w Białymstoku. Im bliżej końca sezonu, w tym lepszej formie jest Kun.

Marcos ALVAREZ – nota 6. Cracovia (napastnik)
Gola nie zdobył, ale mógł się podobać. To jego zagranie piętą do Pelle van Amersfoorta zapoczątkowało akcję, po której Sergiu Hanca zapewnił Cracovii zwycięstwo z Górnikiem i utrzymanie.

Jakub ŚWIERCZOK – nota 8. Piast Gliwice (napastnik)
Obecność „Świeżego” w jedenastce kolejki staje się czymś tak naturalnym, jak świeże bułki rano w piekarni. Miło spojrzeć, w jakiej dyspozycji znajduje się napastnik Piasta, który w spotkaniu z Podbeskidziem zdobył swoje bramki nr 13 i 14 w sezonie. Czy jeszcze powinniśmy rozpatrywać jego kandydaturę w kontekście snajpera nr 4 reprezentacji Polski na Euro?


JEDENASTKA „SPORTU”

Kuciak (Lechia) 8
Mokwa (Piast) 7, Kone (Wisła K.) 6, de Amo (Stal) 7, Puchacz (Lech) 7
Baku (Warta) 6, Chrapek (Piast) 7, Sokołowski (Piast) 7, Kun (Raków) 7
Alvarez (Cracovia) 6, Świerczok (Piast) 8


Fot. Marcin Bulanda / PressFocus