Jedenastka „Sportu” 3. kolejki ekstraklasy!

3. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Bartłomiej GRADECKI – nota 7. Wisła Płock (bramkarz)

Choć 22-latek debiutował w ekstraklasie już w zeszłym roku, to tak naprawdę teraz dopiero zbiera szlify, a skoro „wygryzł” ze składu Krzysztofa Kamińskiego, to wiadomo, ze potrafi bronić. W Poznaniu w niedzielę w końcówce meczu z mistrzem Polski zaliczył kilka wybornych interwencji i sprawił, że „Nafciarze” dalej otwierają ligową tabelę.

Fran TUDOR – nota 7. Raków Częstochowa (obrońca)

Jak zwykle w starciu z ambitnie grającą Stalą tyrał na swojej stronie za dwóch, a przy tym świetnie wrzucał. Piękna asysta przy trafieniu Sorescu na 1:0 w emocjonującym meczu pod Jasną Górą.

Benedikt ZECH – nota 7. Pogoń Szczecin (obrońca)

Austriak został przez „Sport” wybrany zawodnikiem szczęśliwie wygranego przez „portowców” spotkania z „Jagą”. W defensywie bezbłędny. To w dużej mierze dzięki niemu szczecinianie nie stracili w niedzielę bramki.

Richard JENSEN – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)

Taki debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej chciałby mieć każdy. Bardzo pewny w obronie, grający ze spokojem i rozważnie. Do tego maczał palce czy raczej nogi przy ważnym golu Nowaka.

Jakub MYSZOR – nota 8. Cracovia (pomocnik)

Nie byłoby kolejnych efektownych wygranych „Pasów” bez jego rajdów, dokładnych podań i akcji. Motor napędowy rewelacyjnie spisującego się na początku sezonu zespołu prowadzonego przez Jacka Zielińskiego,

Rafał WOLSKI – nota 8. Wisła Płock (pomocnik)

Asysta przy trafieniu Vallo, a potem bramka na 2:0 w starcu z „Kolejorzem”. Na koncie ma już trzy trafienia i asystę. W takiej formie jak jest, to tylko patrzeć, jak po kilku latach ponownie trafi do reprezentacji.

Lukas PODOLSKI – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)

Klasa dla siebie w meczu w Radomiu. Wie kiedy ruszyć do piłki, wie jak ją rozegrać, a kiedy strzelić. Dwie asysty przy trafieniach Włodarczyka to była pierwsza klasa. Młodsi patrzcie i uczcie się, jak gra mistrz świata!

Michał RAKOCZY – nota 7. Cracovia (pomocnik)

Piękna bramka otwierająca wynik meczu z Legią. Już druga w tym sezonie i kolejny bardzo dobry mecz 20-latka z Jasła. Tak trzymać!

Adam ZRELAK – nota 7. Warta Poznań (napastnik)

Bez Słowaka ani rusz! Wrócił do grania w Warcie i co? „Zieloni” m.in. po jego trafieniu wygrali arcyważne spotkanie w Legnicy i opuścili ostatnie miejsce w tabeli na rzecz swojego sąsiada z Poznania.

Fabian PIASECKI – nota 7. Raków Częstochowa (napastnik)

Właśnie po to został przez trenera Marka Papszuna sprowadzony do Rakowa, żeby grać tak jak z mielczanami. Pierwszy raz wybiegł na boisko w podstawowym składzie i był mocnym punktem częstochowian, zdobywając przy okazji „swoją” bramkę.

Szymon WŁODARCZYK – nota 9. Górnik Zabrze (napastnik)

Lepiej to się nie mogło ułożyć, ojciec na trybunach, który sam przecież w lidze strzelił blisko 100 goli w ekstraklasie, a jego 19-letni syn załatwił w sobotę „górnikom” trzy ważne punkty. W meczu z Radomiakiem dwa razy wpisywał się na listę strzelców. Świetny występ i miano piłkarza 3. kolejki!

JEDENASTKA „SPORTU”

Gradecki 7

Tudor 7, Zech 7, Jensen 7

Myszor 8, Wolski 8, Podolski 8, Rakoczy 7

Zrelak 7, Piasecki 7, Włodarczyk 9


Fot. gornikzabrze.pl