Jedenastka „Sportu” 31. kolejki ekstraklasy!

31. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2021/2022. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Paweł KIESZEK – nota 8. Wisła Kraków (bramkarz)

W dużej mierze to dzięki niemu Wisła nie przegrała derbów Krakowa. Bramkarz „Białej gwiazdy” od samego początku był dobrze rozgrzany, bo już w 6 minucie sprawdził go Jewhen Konopljanka.

Martin KONCZKOWSKI – nota 6. Piast Gliwice (obrońca)

Prawy obrońca Piasta nie trafia zbyt często do siatki, więc tym bardziej należy mu pogratulować bramki dającej zwycięstwo. Nie bez powodu zresztą wybraliśmy „Koncziego” zawodnikiem meczu z Wartą Poznań.

Joseph COLLEY – nota 6. Wisła Kraków (obrońca)

Może na początku dał się ograć Jewhenowi Konopljance, ale później w większości sytuacji był istnym utrapieniem napastników Cracovii. Szwed zasłynął nie tylko z interwencji skutecznych, ale też bardzo widowiskowych!

Wiktor BIEDRZYCKI -nota 6. Bruk-Bet Termalica Nieciecza (obrońca)

Wisła Płock nie atakowała z jakąś ogromną werwą, ale jeśli już słała piłki w pole karne Bruk-Betu, bardzo często te padały łupek Biedrzyckiego. 24-letni stoper walnie przyczynił się do drugiego z rzędu czystego konta, jakie zachował zespół z Niecieczy.

Krystian GETINGER – nota 7. Stal Mielec (obrońca)

Chłopak z Mielca wyróżnił się przy okazji wygranej Stali nad Legią. Nie chodzi tylko o bramkę zdobytą bezpośrednio z rzutu rożnego, ale ogólnie o jakość, jaką dawał doświadczony lewy obrońca. Taki kapitan to skarb.

Patryk SZYSZ – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Niewiele radości mają w tym sezonie kibice Zagłębia, ale postawa Patryka Szysza może dawać odrobinę uśmiechu. Bez 23-latka „Miedziowi” nie odwróciliby losów meczu z Lechią i nie zremisowali 2:2. Szysz najpierw sam trafił do siatki, a potem asystował Filipowi Starzyńskiemu.

Arkadiusz KASPERKIEWICZ – nota 7. Stal Mielec (pomocnik)

Z tak solidnym, defensywnie usposobionym pomocnikiem pokonanie Legii zdaje się prostsze, niż faktycznie jest. Kasperkiewicz zaprezentował wysoki poziom i udowodnił, że w ataku także potrafi być groźny. To on zdobył zwycięską bramkę.

Mathias Hebo RASMUSSEN – nota 6. Cracovia (pomocnik)

Trener Jacek Zieliński niespecjalnie trafił z doborem środka pola Cracovii na derby. Dlatego tym większe słowa uznania należą się Rasmussenowi, który w wielu momentach w pojedynkę utrzymywał drugą linię „Pasów” w ryzach. W jednej akcji zdesperowany Duńczyk w pojedynkę okiwał niemalże całą Wisłę i omalże nie strzelił gola!

Marc GUAL – nota 7. Jagiellonia Białystok (napastnik)

Hiszpan z każdym kolejnym meczem pokazuje, że Jagiellonia dobrze zrobiła, wykorzystując okazję do wypożyczenia go z ligi ukraińskiej. Meczu ze Śląskiem białostoczanie co prawda nie wygrali, ale Gual i tak był najlepszy na boisku

Tomas POZNAR – nota 6. Bruk-Bet Termalica Nieciecza (napastnik)

Czeski wieżowiec wykonuje w Bruk-Becie ogrom pracy, który rzadko przekłada się na gole. Trafienie z meczu z Wisłą Płock było dopiero jego drugim w pomarańczowych barwach, ale za to jak ważnym! Dzięki niemu Termalica zrównała się punktami z Wisłą Kraków.

Alberto TORIL – nota 6. Piast Gliwice (napastnik)

Hiszpańskiego snajpera rzadko w tym sezonie chwalimy, ale za spotkanie z Wartą jak najbardziej należy. Wszedł z ławki i po 13 minutach strzelił gola na 2:1. Na ligową bramę Toril czekał od czasu… hat-tricka z Legią w połowie października.

JEDENASTKA „Sportu”
Kieszek 8
Konczkowski 6, Colley 6, Biedrzycki 6, Getinger 7
Szysz 7, Kasperkiewicz 7, Rasmussen 6
Gual 7, Poznar 6, Toril 6

Pod uwagę brane były mecze rozegrane w miniony weekend, bez spotkań rozegranych awansem 20 kwietnia (Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:2 oraz Lech Poznań – Górnik Łęczna 3:0)