Jedenastka „Sportu” 32. kolejki ekstraklasy!

32. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Michał SZROMNIK – nota 7. Śląsk Wrocław (bramkarz)

By Śląsk mógł dokonać małego cudu i na finiszu utrzymać się w ekstraklasie, musi mieć między słupkami nawet coś więcej niż solidność i to coś zagwarantował w sobotnie arcyważne popołudnie Szromnik, którego oceniliśmy na „siódemkę”.

Arkadiusz PYRKA – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)

To jest jego wiosna! Młodzieżowiec Piasta jest ważnym ogniwem świetnie spisującej się maszyny naoliwionej przez Aleksandara Vukovicia. Efektownym uderzeniem zdobył swoją pierwszą bramkę przy Okrzei.

Maik NAWROCKI – nota 7. Legia Warszawa (obrońca)

Głową robiąc użytek z dośrodkowania Josue po krótko rozegranym rzucie rożnym, dołożył się do kanonady, jaką urządzili sobie legioniści z rywalami z Białegostoku. W tej akcji zdeklasował w powietrzu Tarasa Romanczuka.

Boris SEKULIĆ – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)

Serb ze słowackim paszportem był tym, który wyprowadził Górnika na prowadzenie w emocjonującym meczu w Łodzi. Wpisał się na listę strzelców płaskim uderzeniem, robiąc użytek z ładnej akcji Daisukiego Yokoty.

Kristoffer VELDE – nota 7. Lech Poznań (pomocnik)

Najlepszy piłkarz hitu Rakowa z Lechem, zakończonego wygraną ustępującego mistrza nad tym świeżo upieczonym. Norweg, mimo że Vladan Kovacevicz próbował wyprowadzić go z równowagi, postawił pieczęć na pełnej puli „Kolejorza” wykorzystując karnego.

Wahan BICZACHCZJAN – nota 7. Lech Poznań (pomocnik)

Bez gola czy asysty, ale był jednym z liderów Pogoni w zwycięskim starciu ze spadkowiczem z Legnicy, które zapewniło awans do eliminacji Ligi Konferencji. Wywalczył karnego, po którym Kamil Grosicki wyprowadził „portowców” na prowadzenie.

Bartosz SLISZ – nota 8. Legia Warszawa (pomocnik)

Lider drugiej linii Legii w efektownie wygranym meczu z Jagiellonią, zanotował dwie piękne asysty, a ta przy golu Ernesta Muciego – ważna, na 2:1, wykonana piętą – była ozdobą piątkowego wieczoru przy Łazienkowskiej.

Łukasz ŁAKOMY – nota 8. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Wieńcząc bardzo ładną akcję Tomasza Pieńki i Kacpra Chodyny zagwarantował Zagłębiu 3 punkty w Krakowie, które zamykają jego udział w walce o utrzymanie.

Dasisuke YOKOTA – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)

We wczorajszym „Sporcie” napisaliśmy, że zaczyna wyrastać na czołową postać ligi. Nie ma w tym przesady patrząc na to, jaką formę prezentuje Japończyk i jak spisał się w meczu Górnika w Łodzi. Sam trafił na 1:3, po jego akcjach na listę strzelców wpisał się Boris Sekulić.

Erik EXPOSITO – nota 8. Śląsk Wrocław (napastnik)

Druga kadencja Jacka Magiery we Wrocławiu rozpoczęła się od wysłania hiszpańskiego napastnika na dietę. Jak widać – poskutkowało. Hiszpan MIAŁ udział we wszystkich trzech golach strzelonych „Nafciarzom” z Płocka. Sam do siatki nie trafił, ale asystował Leivie, Yeboahowi i Jastrzembskiemu.

Ernest MUCI – nota 7. Legia Warszawa (napastnik)

Długo – od 4 lutego i spotkania w Lubinie – czekał w ekstraklasie na występ w wyjściowym składzie Legii okraszony golem. Albańczyk dokonał tego z Jagiellonią, w zamieszaniu dochodząc do podania Slisza wykonanego piętą i znajdując drogę do siatki mimo gąszczu nóg.


JEDENASTKA „SPORTU”

Szromnik (Śląsk) 7
Pyrka (Piast) 7, Nawrocki (Legia) 7, Sekulić (Górnik) 7
Velde (Lech) 7, Biczachczjan (Pogoń) 7, Slisz (Legia) 8, Łakomy (Zagłębie) 8, Yokota (Górnik) 8
Exposito (Śląsk) 8, Muci (Legia) 7


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.