Jedenastka „Sportu” 33. kolejki ekstraklasy!

33. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2021/2022. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Duszan KUCIAK – nota 6. Lechia Gdańsk (bramkarz)
Nie była to kolejka należąca do bramkarzy, dlatego wyróżnimy doświadczonego Słowaka, którego czyste konto było symboliczną pieczątką na awansie Lechii do eliminacji europejskich pucharów.

Israel PUERTO – nota 7. Jgiellonia Białystok (obrońca)
Dał Jagiellonii prowadzenie w zawsze prestiżowym na Podlasiu spotkaniu z Legią, ale pełnej puli to nie dało, bo na przeciwnym biegunie znalazł się partner Hiszpana ze środka defensywy – Michał Pazdan, którego „swojak” przesądził o podziale punktów.

Tomas HUK – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)
W 66. występie na polskich boiskach defensor ze Słowacji doczekał się premierowej bramki – podszedł do rzutu karnego, który pogrążył beniaminka z Niecieczy, a Piastowi dał 15. w sezonie wygraną.

Dawid ABRAMOWICZ – nota 7. Radomiak Radom (obrońca)
Nie tak dawno w niemłodym wieku dostał od Wisły szansę występów w ekstraklasie, a w niedzielne popołudnie wieńcząc kontrę Radomiaka postawił pieczęć na jej porażce w Radomiu, oznaczającą spadek do pierwszej ligi.

Kacper CHODYNA – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)
Wydawało się w poprzednim sezonie, że jego kariera będzie przyspieszać w szybszym tempie, ale dziś i tak ma w Lubinie na tyle mocną pozycję, by w tak newralgicznym momencie, jak doliczony czas sobotniej konfrontacji z Rakowem, wziąć piłkę, ustawić ją na 11. metrze, posłać do siatki i zapewnić zwycięstwo na wagę utrzymania Zagłębia.

Joao AMARAL – nota 7. Lech Poznań (pomocnik)
Technicznym strzałem w górny róg dał sygnał „Kolejorzowi” w derbach Poznania: jedziemy po mistrzostwo! Dojechali.

Krzysztof KUBICA – nota 7. Górnik Zabrze (pomocnik)
Jeden z największych wygranych tego sezonu w obozie zabrzańskiego Górnika. Wpisywał się na listę strzelców w 3 ostatnich meczach. W niedzielę z Łęczną – 9. gol w sezonie. Oczywiście strzelony głową, bo jakże inaczej!

Kamil PESTKA – nota 8. Cracovia (pomocnik)
Dla lewego obrońcy „Pasów” sezon mógłby się nie kończyć. On, w przeciwieństwie do „Nafciarzy” z Płocka, którym strzelił w piątek 2 gole, jeszcze nie jest myślami na urlopie.

Przemysław BANASZAK – nota 7. Górnik Łęczna (napastnik)
Beniaminek z Łęcznej spadł z ekstraklasy, a 25-latek na otarcie łez zdobył swe pierwsze bramki w 2022 roku i zaliczył premierowy w karierze ekstraklasowy dublet, ustrzelony w Zabrzu.

Karol ANGIELSKI – nota 9. Radomiak Radom (napastnik)
Przeszedł do historii jako ten, który wbił ostatnie gwoździe do trumny „Białej gwiazdy”, niemalże w pojedynkę przesądzając ostatecznie o pożegnaniu krakowian z ekstraklasą po 26 latach. Wszedł na boisko w przerwie, strzelił klasycznego hat tricka, łącznie ma już na koncie 17 goli i rzutem na taśmę włączył się jeszcze do walki o koronę króla snajperów.

Lukas PODOLSKI – nota 8. Górnik Zabrze (napastnik)
Gol, asysta – zakończył sezon na Arenie Zabrze mocnym akcentem, zapominalskim przypominając, jak trudno wyobrazić dziś sobie drużynę Górnika bez niego. Może nie będzie trzeba…

JEDENASTKA „SPORTU”
Kuciak 6
Puerto 7, Huk 7, Abramowicz 7
Chodyna 7, Amaral 7, Kubica 7, Pestka 8
Banaszak 7, Angielski 9, Podolski 8


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus