Jedenastka „Sportu” 4. kolejki ekstraklasy!

4. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Martin CHUDY – nota 8. Górnik Zabrze (bramkarz)

Słowackiemu bramkarzowi nie udało się zachować czystego konta, ale kilkoma interwencjami „przytrzymał” wynik do przerwy meczu z Legią, broniąc groźne strzały Luquinhasa i Kantego.

Bartosz KIELIBA – nota 7. Warta Poznań (obrońca)

Ostoja defensywy Warty. Wygrał praktycznie wszystkie powietrzne pojedynki z lechitami, blokował ich strzały po ziemi. To, że beniaminek mimo skromnego dorobku punktowego stracił tylko trzy gole, to w lwiej części jego zasługa.

Alan URYGA – nota 7. Wisła Płock (obrońca)

Słodki smak zemsty. Zamienił jedną Wisłę na drugą. Kraków jest na pewno ładniejszy od Płocka, ale w tym drugim mieście mają w tej chwili lepszą drużynę piłkarską. Kapitalny strzał głową po wyrzucie piłki z autu Damiana Zbozienia wycięty żywcem z Premier League.

Michał KOJ – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)

Po odejściu Pawła Bochniewicza pewny punkt na środku obrony Górnika. W meczu z Legią interweniował ofiarnie i skutecznie, w systemie gry trójką stoperów czuje się jak ryba w wodzie.

Marcin CEBULA – 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

Zmiana klubu dodała mu skrzydeł. Szybki, dynamiczny, nie stroni od dryblingów. Praktycznie w każdym meczu zbiera punkty za bramki lub asysty. Przeciwko Podbeskidziu wyprowadził Raków na prowadzenie, zostawiając obrońców rywali za plecami.

Damian RASAK – nota 7. Wisła Płock (pomocnik)

To defensywny pomocnik, więc jego głównym zadaniem jest neutralizowanie ataków przeciwnika. Gol przewrotką był efektowną pieczątką na wysokim zwycięstwie z imienniczką z Krakowa.

Bartosz NOWAK – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)

Górnik zrobił doskonały interes, „wyciągając” go ze Stali Mielec. Z Sobczykiem i Jimenezem stworzył w meczu z Legią zabójczy tercet, który długo pozostanie w pamięci stołecznych defensorów.

Petr SCHWARZ – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)

Niezawodny egzekutor rzutów karnych, w dodatku nie jest zachłanny. Odmówił sobie hat-tricka, oddając wykonanie „jedenastki” koledze z drużyny, Gutkovskisowi. Dobra atmosfera w szatni jak widać to połowa sukcesu.

Flavio PAIXAO – nota 8. Lechia Gdańsk (napastnik)

Niby Portugalczyk najlepsze lata ma już za sobą, ale potrafi się zmobilizować i pokazać klasę. Kolejne urodziny uczcił dwoma golami i kolejnym rekordem jako obcokrajowiec, przekraczając barierę 80 bramek.

Alex SOBCZYK – nota 8. Górnik Zabrze (napastnik)

Pierwszy gol dla Górnika jego autorstwa padł po akcji w stylu dawnej Barcelony. Defensywa Legii została ośmieszona, a Austriak i jego koledzy nabrali wiatru w żagle. Był to jego najlepszy występ w zespole z Zabrza, o czym świadczy nie tylko zdobyta bramka, ale również dwie asysty przy trafieniach kolegów.

Jesus JIMENEZ – nota 9. Górnik Zabrze (napastnik)

Dzięki niemu kibice Górnika szybko zapomnieli o Igorze Angulo. Hiszpan błyszczy pełnym blaskiem, a sposób, w jaki ośmieszył Artura Jędrzejczyka przed zdobyciem trzeciej bramki, znamionuje najwyższą klasę. Reprezentacyjny obrońca korków ze swoich butów podobno szukał do poniedziałku.


Jedenastka kolejki „Sportu”

Chudy (Górnik) 8

Kieliba (Warta) 7 Uryga (Wisła P.) 7 Koj (Górnik) 7

Cebula (Raków) 8 Rasak (Wisła P.) 7 Nowak (Górnik) 8 Schwarz (Raków) 7

Paixao (Lechia) 8 Sobczyk (Górnik) 8 Jimenez (Górnik) 9


Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Komentarze