Jedenastka „Sportu” 5. kolejki ekstraklasy!

5. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Mateusz LIS – nota 8. Wisła Kraków (bramkarz)

Choć „Biała gwiazda” w meczu z liderem miała przewagę, szczególnie w I połowie, to po przerwie atakowali już „górnicy” i gdyby nie kilka dobrych interwencji 23-letniego bramkarza, to różnie by mogło być. W InStat Index za piątkowy mecz na Stadionie im. Ernesta Pohla zdobył zresztą najwięcej, bo 320 punktów.

Bartosz KIELIBA – nota 7. Warta Poznań (obrońca)

Kolejny mecz i kolejne miejsce w jedenastce kolejki „Sportu”. Nie mogło być jednak inaczej, bo w efektownie wygranym przez „Warciarzy” meczu w Płocku był jedną z kluczowych postaci beniaminka, a dobry występ okrasił bardzo ważną bramką zdobytą po strzale głową na 2:0. Dla 30-letniego defensora było to premierowe trafienie w ekstraklasie. Brawo!

Lorenzo SIMIĆ – nota 7. Zagłębie Lubin (obrońca)

To w dużej mierze dzięki trafieniom byłego młodzieżowego reprezentanta Chorwacji „miedziowi” zajmują tak eksponowaną pozycję w ekstraklasowej tabeli na początku rozgrywek. Mierzący 195 cm obrońca potrafi zrobić użytek ze swojego wzrostu, a zwycięska bramka w starciu z „Jagą” czy wcześniej na wagę remisu z Cracovią, mają swoją wymowę.

Tomasz PETRASZEK – nota 8. Raków Częstochowa (obrońca)

Był swego czasu Jan Koller, teraz jest Petraszek. Choć grają na zupełnie innych pozycjach, to w powietrzu królują. W sobotę kapitan Rakowa otworzył wynik meczu z „Pasami”. Wygrać się nie udało, ale piłkarz pokazał się (po raz który?), z jak najlepszej strony.

Rafał PIETRZAK – nota 8. Lechia Gdańsk (obrońca)

Swoimi atakami i dośrodkowaniami napędzał ataki „biało-zielonych” w starciu z pogubionym w Gdańsku Podbeskidziem. Mało tego, na początku spotkania zdobył pierwszą bramkę i jest to jego premierowe trafienie w barwach Lechii.

Fran TUDOR – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)

Biegał, walczył, dośrodkowywał i strzelał. Robił wszystko czego wymaga się od skrzydłowego. Remisowy mecz z Cracovią zdecydowanie na plus.

Łukasz TRAŁKA – nota 8. Warta Poznań (pomocnik)

Derby Poznania, na których tak mu zależało, nie wyszły mu. Humor poprawił sobie w starciu z Wisłą Płock prowadząc Wartę do pierwszej wygranej od ćwierć wieku. 2 asysty i bramka numer 25 w ekstraklasie mówią same za siebie.

Ivan FIOLIĆ – nota 8. Cracovia (pomocnik)

Kolejny, bo już trzeci Chorwat w naszym zestawieniu. W tym sezonie ledwie po raz drugi pojawił się na murawie i w samej końcówce uratował dla „Pasów” cenny punkt, podtrzymując tym samym passę gier swojego zespołu bez porażki.

David TIJANIĆ – nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

23-letni Słoweniec był jednym z najlepszych zawodników meczu Cracovia – Raków. Najpierw asysta przy bramce Petraszka, a potem gol w swoim wykonaniu mają swoją wymowę. Zasłużył na „8” w „Sporcie”.

Erik JANŻA – nota 7. Górnik Zabrze (pomocnik)

Jak zwykle napędzał ataki lidera ekstraklasy. Kilka dobrych dośrodkowań i wejść nie zostało jednak tym razem wykorzystane przez kolegów, ale wahadłowy Górnika w meczu z Wisłą Kraków zaliczył kolejny dobry wstęp.

Flavio PAIXAO – nota 8. Lechia Gdańsk (napastnik)

Doświadczony portugalski napastnik złapał formę. Dwa gole przed tygodniem w starciu ze Stalą, teraz dwa trafienia z innym beniaminkiem, tym z Bielska-Białej. Na swoim koncie w ekstraklasie ma już 83 gole. Kto wie czy nie będzie pierwszym obcokrajowcem w klubie 100? Z taka dyspozycją będzie to możliwe!


JEDENASTKA KOLEJKI „SPORTU”

Lis

Kieliba, Simić, Petraszek, Pietrzak

Tudor, Trałka, Fiolić, Tijanić, Janża

Paixao


Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze