Jedenastka „Sportu” 5. kolejki ekstraklasy!

5. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Michał SZROMNIK – nota 8. Śląsk Wrocław

Kilka znakomitych interwencji bramkarza, szczególnie w końcówce I połowy, utorowało Śląskowi drogę do zwycięstwa w Poznaniu. Zachować czyste konto w tym meczu – to naprawdę było coś.

Miguel LUIS – nota 7. Warta Poznań

To na Portugalczyku była czerwona kartka, to on obił poprzeczkę, to on wywalczył karnego, który dał Warcie skromne 1:0 w Kielcach.

Jakub CZERWIŃSKI – nota 7. Piast Gliwice

To był taki „Czerwo”, jakiego kibice Piasta życzyliby sobie oglądać zawsze. W obronie niczym skała, co natychmiast przełożyło się na zero z tyłu i pełną pulę przywiezioną z Krakowa.

Dawid ABRAMOWICZ – nota 7. Radomiak Radom

Tym razem bez gola i asysty, ale lewy obrońca Radomiaka i tak oceniony został przez nas bardzo wysoko za występ przeciwko Lechii.

Damian KĄDZIOR – nota 7. Piast Gliwice

Zaciekle pracował na pierwszą w sezonie asystę i doczekał się jej przy trafieniu wracającego na polskie boiska Jorge Felixa, co przesądziło o wygranej gliwiczan z Cracovią.

Peter SCHWARZ – nota 7. Śląsk Wrocław

Indywidualna akcja Czecha, zwieńczona minięciem Niki Kwekweskiriego i mocnym strzałem, po którym Filip Bednarek nie miał nic do powiedzenia, dała Śląskowi 3 punkty na terenie mistrza Polski.

Roberto ALVES – nota 8. Radomiak Radom

Najlepszy piłkarz radomian w wysoko wygranym meczu z Lechią. Gol, asysta – Szwajcara gdańscy defensorzy z pewnością zapamiętają.

Maciej DOMAŃSKI – nota 8. Stal Mielec

Dwa gole, w tym jeden z wolnego – pomocnik Stali jest w życiowej formie, o czym boleśnie przekonali się w minionej kolejce zabrzanie.

Jorge FELIX – nota 6. Piast Gliwice

Czy to kolejny z licznego grona piłkarzy, który może lądować w różnych miejscach świata, a i tak najlepiej czuć się będzie pod skrzydłami Waldemara Fornalika? 24-minutowy powrót do Piasta hiszpański pomocnik uczcił bramką dającą 3 punkty z „Pasami”.

Said HAMULIĆ – nota 8. Stal Mielec

Holender z bośniackimi korzeniami zaimponował w meczu z Górnikiem. Był pierwszoplanową postacią mieleckiego zespołu, o czym świadczy zdobyta bramka i efektowna asysta.

MAURIDES – nota 8. Radomiak Radom

Najpierw bramką, a potem asystą, rozpoczął radomską kanonadę w konfrontacji z gdańszczanami.