Jedenastka „Sportu” 6. kolejki ekstraklasy

Za nami 6. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2018/2019. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

 

Frantiszek Plach – nota 7. Piast Gliwice (bramkarz)

Fot. Irek Dorożański/400mm

W swoim debiucie w Piaście rozegrał bardzo dobre spotkanie. Bronił pewnie, z wyczuciem i ze szczęściem. Jego atutem jest także gra nogami. Jakubowi Szmatule wyrósł konkurent, co na pewno ucieszyło trenera Waldemara Fornalika.

Kornel Osyra – 7. Miedź Legnica (obrońca)

Fot. Michał Kość/PressFocus

Z Tomislavem Boziciem stworzyli w Miedzie duet środkowych obrońców, który nie tylko dobrze sobie radził z ofensywnymi graczami Jagiellonii, ale też często inicjowali akcje zaczepne.

Lubomir Guldan – 7. Miedź Legnica (obrońca)

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

35-letni kapitan „Miedziowej” jedenastki jest o dawna jej podstawowym zawodnikiem i nigdy nie schodzi poniżej dobrego poziomu. Słowak jest jednym z lepszych obrońców jeśli chodzi o rozgrywanie piłki.

Steven Vitoria – nota 8. Lechia Gdańsk (obrońca)

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Kanadyjczyk był jednym z głównych aktorów zwycięskich dla Lechii derbów z Pogonią w Szczecinie. Niemal bezbłędny w obronie, świetny w powietrzu, strzelił bramkę dającą prowadzenie. Mógł zdobyć i drugą, ale jego główkę instynktownie obronił Załuska.

Rafał Pietrzak – nota 8. Wisła Kraków (obrońca)

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Obrońca Wisły Kraków zaliczył znakomity występ przeciwko byłym kolegom z Zabrza. Jeden z najlepszych od czasu przyjścia do „Białej Gwiazdy”. Pietrzak wpisał się na listę strzelców i asystował przy kolejnej z bramek.

Filip Jagiełło – nota 8. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Fot. Tomasz Folta/PressFocus

Od początku rozgrywek prezentuje bardzo dobrą formę, dziś trudno sobie wyobrazić jedenastkę Zagłębia bez Jagiełły. To kreatywny zawodnik, jest pierwszym „zastępcą” Filipa Starzyńskiego w organizowaniu gry Zagłębia. Zaliczył asystę przy otwierającym golu Łukasza Janoszki.

Dominik Furman – nota 8. Wisła Płock (pomocnik)

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył w samo okienko zdobywając drugą bramkę dla „Nafciarzy”. Po strzeleniu tego gola jego nazwisko skandowali kibice Legii. Mecz na Łazienkowskiej obserwował jego poprzedni szkoleniowiec w Wiśle, a dziś selekcjoner Jerzy Brzęczek, który na pewno odnotował jego nazwisko w swoim notesie.

Patryk Dziczek – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)

Młodzieżowy reprezentant kraju jest jednym z liderów dobrze spisujących się w tym sezonie Piastunek. Dziczek podejmuje idealne decyzje na boisku, ma swoją wartość, jest obecnie jednym z najbardziej rokujących zawodników młodego pokolenia.

Petteri Forsell – nota 8. Miedź Legnica (pomocnik)

Fot. Michał Kość/PressFocus

27-letni pomocnik swoją kapitalną grą zapewnił pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Miedzi w tym sezonie. Fin ma silne uderzenie z obu nóg, wykorzystał swoje atuty w Białymstoku. Zdobył dwa gole w meczu z Jagiellonią zachęcając kolegów sprawienia sensacji.

Michal Papadopulos – nota 8. Piast Gliwice (napastnik)

Fot. Irek Dorożański/400mm

W czwartym ligowym zwycięstwie Piasta wielki udział miał doświadczony 33-letni napastnik. Czech asystował przy pierwszym golu Felixa, a chwilę później sam wpisał się na listę strzelców pokonując głową Gostomskiego.

Zdenek Ondraszek – nota 8. Wisła Kraków (napastnik)

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Wisła ostatnio pokazuje najefektowniejszą piłkę w lidze. Tydzień temu zmiażdżyła Lecha na Bułgarskiej, teraz nie pozostawiła złudzeń Górnikowi Zabrze. Ondraszek znów trafił do siatki rywali, to był już jego piąty gol w tym sezonie.