Jedenastka „Sportu” 9. kolejki ekstraklasy!

9. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Daniel BIELICA – nota 8. Warta Poznań (bramkarz)
To był dopiero jego drugi mecz ekstraklasy w tym sezonie, ale mimo tego w bramce Warty zaprezentował się fantastycznie. Stal mocno naciskała poznaniaków, ale Bielica był jak mur.

Cornel RAPA – nota 7. Cracovia (obrońca)
Asysta przy bramce Floriana Loshaja pozytywnie wpłynęła na ocenę gry Rumuna, który już nie po raz pierwszy był jednym z najsolidniejszych punktów w zespole Cracovii. Forma dopisuje.

Bartosz KIELIBA – nota 7. Warta Poznań (obrońca)
Zastanawialiśmy się, czy w jednej sytuacji Warce nie należał się rzut karny po faulu na Kielibie, ale nie tylko dlatego ten doświadczony stoper trafił do jedenastki kolejki. Kapitan „Zielonych” po raz kolejny udowodnił, że solidność i waleczność to cechy najlepiej opisujące jego piłkarską sylwetkę.

Stefanos EVANGELOU – nota 6. Górnik Zabrze (obrońca)
Pierwszy występ od pierwszej minuty w ekstraklasie był dla Greka bardzo udany. 22-latek był częścią niezwykle eksperymentalnej, młodej linii obrony Górnika, która w meczu ze Śląskiem wyglądała lepiej, niż można się było tego po niej spodziewać.

THIAGO – nota 7. Cracovia (pomocnik)
Brazylijczyk dał w przerwie bardzo dobrą zmianę. Jego udany występ został przypieczętowany ładnym golem po indywidualnej akcji, którym umocnił trumf Cracovii.

Bartosz KAPUSTKA – nota 6. Legia Warszawa (pomocnik)
Niezły występ w meczu z Lechem może być dobrym sygnałem dla osób wierzących w potencjał Kapustki. Do tej pory jego gra dla Legii była mizerna, ale w miniony weekend zawiało optymizmem. Zobaczymy, czy progres będzie trwały.

Marcin CEBULA – nota 6. Raków Częstochowa (pomocnik)
Praca, jaką wykonał z tym zawodnikiem trener Marek Papszun, jest już chyba legendarna. Bardzo dużo mówi o graczu, kiedy wchodzi w przerwie i od razu odmienia oblicze gry drużyny. Rakowowi niestety nie udało się tego wykorzystać.

Paweł WSZOŁEK – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)
W starciu z Lechem zaliczył asystę, o której jednak nikt nie będzie mówił, bo autorem gola był debiutujący Kacper Skibicki. Poza tym jednak trzeba przypomnieć, jak dobrze radził sobie Wszołek i jakie problemy miewał z nim Tymoteusz Puchacz.

Jesus IMAZ – nota 7. Jagiellonia Białystok (napastnik)
Najbardziej wyróżniająca się postać Jagiellonii. Jego bramka śmiało może pretendować do miana trafienia kolejki, bo Dawid Szymonowicz chyba do tej pory nie wie, jak Hiszpanowi udało się go minąć. Sam strzał z powietrza był równie efektowny!

Mateusz KUZIMSKI – nota 7. Warta Poznań (napastnik)
Bohater, który dał Warcie cenne trzy punkty w starciu beniaminków. W końcówce meczu zachował spokój, zabawił nieco obrońców i pewnym uderzeniem zapewnił drużynie zwycięstwo.

Tomas VESTENICKY – nota 7. Cracovia (napastnik)
Wybrany przez nas najlepszym piłkarzem meczu „Pasów” z „Dumą Podlasia”. Zdobył gola, trafił w słupek, był groźny – a tego wymaga się od napastnika.


Formacja 1-3-4-3 (Bielica – Rapa, Kieliba, Evangelou – Thiago, Kapustka, Cebula, Wszołek – Imaz, Kuzimski, Vestenicky


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze