Jedenastka „Sportu” 33. kolejki ekstraklasy!

33. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Jedenastka „Sportu”!

Oto piłkarze, którzy – według nas – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie:

Bartosz MROZEK – nota 7. Stal Mielec (bramkarz)

Choć Stal przegrała w Lubinie 0:2, zasłużył na miejsce w naszej jedenastce, ratując ją w kilku sytuacjach przed utratą większej liczby goli. Nie dziwi, że po sezonie wróci do Lecha.

Lubomir SZATKA – nota 7. Lech Poznań (obrońca)

W Kielcach prezentował się na tyle solidnie, by kibice „Kolejorza” zastanawiali się, czy klub nie powinien zaproponować mu nowego kontraktu.

Emil BERGSTROEM – 7. Górnik Zabrze (obrońca)

Gdyby nie jego świetna interwencja z 63 minuty, gdy zablokował piłkę po strzale Alexandra Gorgona zmierzającą do siatki, mecz Górnika z Pogonią zapewne ułożyłby się inaczej.

Erik JANŻA – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)

W swoim stylu dośrodkował z lewej flanki tak precyzyjnie, by Lukas Podolski wiedział już, co z tym zrobić i zagwarantować Górnikowi szóstą z rzędu ligową wygraną.

Michał SKÓRAŚ – nota 8. Lech Poznań (pomocnik)

Dwa razy to jego podania zamieniał na gole Kristoffer Velde. Występ w Kielcach był kolejnym dowodem na to, jak dobry to rok dla młodego zawodnika rodem z Jastrzębia, będącego nominowanym do miana najlepszego piłkarza sezonu ekstraklasy.

Władysław KOCZERHIN – nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

Wrzucił „Nafciarzy” z Płocka do trumny i teraz pozostaje tylko pytanie, czy Cracovia w weekend domknie w niej wieko. Ukrainiec najpierw trafił niezwykle efektownie z dystansu, a następnie skorzystał z dogrania piętą Bena Ledermana. Między 81 a 86 minutą skompletował dublet, zapewniając Rakowowi pierwsze majowe zwycięstwo.

Maciej GAJOS – nota 1. Lechia Gdańsk (pomocnik)

W jedenastce kolejki nie może zabraknąć człowieka, który uderzeniem zza połowy w 8 minucie doliczonego czasu na wagę wygranej z Legią pożegnał w imieniu Gdańska ekstraklasę. Niska nota tylko dlatego, że pojawił się na boisku w 84 minucie. Powinien być niesklasyfikowany, ale bramką zagwarantował sobie punkt do naszych „złotych butów”.

Kristoffer VELDE – nota 9. Lech Poznań (pomocnik)

Norweg na finiszu sezonu jest w wybornej formie. W trzech ostatnich kolejkach 4-krotnie wpisał się na listę strzelców. Z Kielc wrócił z dubletem oraz asystą przy bramce Filipa Marchwińskiego.

John YEBOAH – nota 8. Śląsk Wrocław (napastnik)

Ciągnie Śląsk do utrzymania. W derbach z Miedzią dwa gole i rozważania kibiców, czy jest lepszy od najmilej wspominanego zagranicznego zawodnika ostatnich lat, czyli Ryoty Morioki.

Frank CASTANIEDA – nota 7. Radomiak Radom (napastnik)

Kolumbijczyk wreszcie był tym piłkarzem, którego pamiętamy z czasów, gdy błyszczał w naszej lidze w barwach Warty. Gol i asysta w gładko wygranym przez Radomiaka spotkaniu z Widzewem – jego pierwszy gol po powrocie do Polski.

Lukas PODOLSKI – nota 8. Górnik Zabrze (napastnik)

Do trzech razy sztuka. Najpierw były dwie poprzeczki, ale potem idealnym strzałem „tam, skąd przyszła” w czwartej minucie doliczonego czasu gry dał Górnikowi zwycięstwo z Pogonią, uszczęśliwiając 21-tysięczną publikę. W efektowny sposób uczcił podpisanie nowego 2-letniego kontraktu.