Jedną nogą w play offie

Sosnowiczanki z czwartą kolejną wygraną. Dzięki pokonaniu zespołu z Poznania mocno przybliżyły się do występu w play-offie.


Koszykarki CTL Zagłębia w znakomitych nastrojach spędzą święta. Końcówkę sezonu mają bowiem wyborną. W Poznaniu odniosły czwarty kolejny triumf i co najważniejsze ponownie bez swojej czołowej zawodniczki, Niny Bogicević. Dokucza mi ból biodra i nie mogłam zagrać – wyjaśniła Serbka, która bardzo liczyła na występ przeciwko AZS-owi Poznań, bo w tym klubie spędziła poprzedni sezon.

W Toruniu godnie zastąpiła ją Martyna Jasiulewicz. 23-latka również przeciwko ekipie ze stolicy Wielkopolski była wyróżniającą się zawodniczką. Znów zaimponowała rzutami z dystansu. Trafiła cztery „trójki” na pięć prób, a w całym spotkaniu zdobyła 14 „oczek”. Inne Polki spisały się równie dobrze. To był pierwszy mecz w sezonie, w którym pełniły wiodącą rolę w zespole. Kapitalnie zagrała, chyba najlepiej w karierze, Aleksandra Wojtala. O jej ponadprzeciętnym talencie mówi się zresztą już od lat i w Poznaniu w pełni go zaprezentowała. Nie zawiodły też Karolina Zuziak, mając 8/8 z linii rzutów wolnych oraz Klaudia Wnorowska, ofiarnie „bijąca” się w strefie podkoszowej (8 zbiórek).

Sosnowiczanki, które we własnej hali z trudem ograły AZS 84:83, w środę w rewanżu od początku ruszyły do ataku. Wydawało się, że rozniosą miejscowe. Seryjnie zdobywały punkty i już po pierwszej kwarcie miały 16 punktów przewagi. Być może poszło im za łatwo, bo w kolejnych minutach… stanęły i nic im nie wychodziło. Trener Jordi Aragones prosił o przerwy, zmieniał ustawienie, ale wszystko na nic. Do swoich podopiecznych dotarł dopiero w szatni, w przerwie spotkania.

Po wznowieniu gry zawodniczki Zagłębia znów przejęły inicjatywę. Sygnał do ataku dała Wojtala, trafiając zza linii 6,75 m. Potem swoje dołożyły Aisah Sutherlan, Jessica January oraz Jasiulewicz. Przewaga sosnowiczanek systematycznie rosła. W 32 minucie wygrywały 67:46. Kontrolowały wydarzenia na parkiecie i ich prowadzenie ani na moment nie było zagrożone.

Enea AZS Politechnika Poznań – CTL Zagłębie Sosnowiec 62:78 (9:25, 23:11, 12:26, 18:16)

POZNAŃ: Rogozińska 11 (2×3), Trzeciak 3, Davis-Reimer 12, Popović 18 (1×3), Liubnets 8 – Grądzka, Demczur, Marciniak 9, Piechowiak 1. Trener Grzegorz ZIELIŃSKI.

SOSNOWIEC: Sutherland 16 (2×3), Wojtala 17 (3×3), Sagerer, January 13 (2×3), Jasiulewicz 14 (4×3) – Wnorowska 8, Jastrzębska, Zuziak 10. Trener Jordi ARAGONES.


Na zdjęciu: Jessica January umiejętnie kierowała grą sosnowiczanek.

Fot. Tomasz Kudala/Pressfocus.pl