IV liga śląska, grupa I. Jeśli nie umiesz wygrać…

Trener Łukasz Biliński jest zdrowy, lecz od 1,5 tygodnia przebywa na domowej kwarantannie.

Podczas sobotnich derbów powiatu mikołowskiego działacze Gwarka zadbali jednak, by mógł śledzić wydarzenia na murawie, uruchamiając transmisję wideo. Po I połowie z pewnością nie był w zbyt dobrym nastroju, bo jego podopieczni, których z ławki prowadził Mateusz Zdrzałek, przegrywali z idącym ostatnio jak burza rywalem. Jedyną bramkę zdobył Mateusz Majsner, wykorzystując bierność miejscowych defensorów i pewnym strzałem z 11 m posyłając piłkę do siatki.

W przerwie musiało dojść do „gorącej linii” ze szkoleniowcem, bo miejscowi wybiegli na boisko odmienieni, z dwiema zmianami i pełni wiary w odwrócenie wyniku. Na bramkę Bartosza Solińskiego sunął więc atak za atakiem, ale ograny na wyższych szczeblach golkiper umiejętnie ustawiał obrońców, a gdy ci dali się zaskoczyć, to ratował drużynę, zatrzymując piłkę uderzaną w kierunku jego bramki lub wrzucaną w pole karne.

Wśród gospodarzy na listę strzelców mogli się wpisać Dawid Miłek, Jakub Zdrzałek oraz dwukrotnie Jakub Sewerin, lecz dopiero w 88 min uczynił to Dawid Kaszok. Uderzenie z półobrotu z 20 m, po którym piłka wpada w samo „okienko” zwykło się określać „gol stadiony świata”. W swoisty sposób szacunek strzelcowi wyraził nawet… bramkarz AKS-u, klnąc szpetnie pod nosem. „Jak nie umiesz wygrać, to zremisuj” – to powiedzenie najlepiej pasuje do tego meczu, ale… – Gdy traci się gola w samej końcówce, to zwykle pozostaje niedosyt. Szkoda, że zabrakło nam koncentracji i wykończenia kilku kontr wyprowadzonych w II połowie, ale z drugiej strony zdobyliśmy punkt na trudnym terenie – podsumował Tomasz Wolak, trener mikołowian, mogących się pochwalić 8. z rzędu meczem bez porażki.

Gwarek Ornontowice – AKS Mikołów 1:1 (0:1)

Bramki: Kaszok 88 – Majsner 18.

GWAREK: Spałek – Majeranowski, Steuer, Jedyński, Kasprzyk (61. Gałązkiewicz), J. Zdrzałek (78. Lopez), Sewerin, Boczar (46. Saliński), Małkowski, Wawoczny (46. Miłek), Kaszok. Trener Mateusz ZDRZAŁEK.

AKS: Soliński – Sikora, Gałecki (25. Piekarz), Tsuleskiri, Przybylski, Waśkiewicz (90. Tabiś), Majsner (75. Rusz), Biernacki (65. Pawełczyk), Wujec, Bąk, Rocki. Trener Tomasz WOLAK.

Sędziował Sebastian Frenke (Rybnik).

Żółte kartki: Miłek, Zdrzałek, Steuer, Gałązkiewicz – Biernacki, Pawełczyk.

Wyniki pozostałych meczów grupy I

RKS Grodziec – Unia Kosztowy 0:5 (0:3)

Bramki: Kowalski 16, Wolny 29 – karny, 51, 85 – karny, Nowakowski 42.

Drama Zbrosławice – Szczakowianka Jaworzno 5:1 (3:1)

Bramki: Banaś 4, 19 – głową, Jonik 25, Gajewski 71, 83 – Skórski 36.

Przemsza Siewierz – Ruch Radzionków 1:0 (1:0)

Bramka – Bednarz 24.

Śląsk Świętochłowice – Unia Dąbrowa Górnicza 2:3 (1:1)

Bramki: Barteczko 43 – głową, B. Nawrocki 87- Misztal 44, Stefański 72 – głową, 75.

Szombierki Bytom – Sarmacja Będzin 2:1 (1:0)

Bramki: Rybak 27 – głową, Mortiz 67 – głową – Zawadzki 82.

17. Grodziec                           14        7          11:38

17. kolejka, 14-15 listopada: Szczakowianka – Przemsza, Mikołów – Drama, Kosztowy – Gwarek, Dąbrowa Górnicza – Grodziec, Raków II – Śląsk, Warta – Znicz, Myszków – Szombierki, Ruch – Polonia, Sarmacja pauzuje; mecze zaległe, 11 listopada: Śląsk – Mikołów, Sarmacja – Myszków, Polonia – Dąbrowa Górnicza.