Zobacz
Do góry

Jeszcze nie zaiskrzyło

Artur Szpilka i Mariusz Wach obiecują, że w sobotę dadzą z siebie wszystko.

Nie brak opinii, że 10 listopada w Arenie Gliwice dojdzie do najważniejszej walki tego roku w polskim boksie zawodowym. Podczas gali KnockOut Boxing Night #5 dojdzie do starcia dwóch byłych pretendentów do mistrzowskich pasów wagi ciężkiej – Artura Szpilki (21 zw. – 15 KO, 3 por.) i Mariusza Wacha (33 zw. – 17 KO, 3 por.). W styczniu 2016 roku „Szpila” przegrał przez nokaut walkę z Amerykaninem Doentayem Wilderem o pas mistrzowski WBC wagi ciężkiej. Kolejny pojedynek stoczył w lipcu 2017 roku z Adamem Kownackim, ale również został znokautowany. Z kolei Wach w 2012 roku przegrał na punkty z legendarnym Ukraińcem Władimirem Kliczką, który posiadał cztery mistrzowskie pasy…

Gala boksu w Gliwicach. Psy i kot w rolach głównych

Obaj próbują wrócić do wielkiego boksu i dlatego bój w Gliwicach jest z gatunku „o być albo nie być”. Im bliżej pojedynku, tym więcej mocnych deklaracji ze strony oby bokserów. – W tej walce jest na pewno duży ładunek emocjonalny. Szanujemy się z Mariuszem, ale obaj damy z siebie wszystko. Patrząc w oczy Wacha, widzę, że jest pewny siebie, ale mi to odpowiada. Ja też w siebie wierzę i wszystko rozstrzygnie się 10 listopada! Nie jestem z Mariuszem żadnym przyjacielem. To zwykły kumpel i bardzo go lubię. Od środy będę go traktował jak wroga, kogoś, kogo trzeba zniszczyć. Wszystko trzeba jednak robić z głową, bo to jest wielkolud. Oczywiście analizowałem jego styl walki, ale w ringu zawsze wygląda to inaczej. Od początku ruszę mocno do roboty. Będzie petarda! – powiedział Szpilka w rozmowie z TVP Sport.

„Szpila” mówił o środzie, bo w tym dniu miał zaprezentować się wraz z Wachem w centrum handlowym Bonarka City Center w Krakowie w pokazowym treningu. Fani boksu i dziennikarze, którzy liczyli, że być może podczas ich spotkania „zaiskrzy” byli rozczarowani, bo Szpilki nie zobaczyli. Według informacji organizatorów awarii uległ samochód, którym ten miał przyjechać na trening.

Zaprezentował się więc tylko „Wiking”, który kilka minut poćwiczył ze swoim trenerem Piotrem Wilczewskim. I jak zwykle imponował spokojem. – – Jestem pewny siebie, bo wiem, co ja potrafię i wiem, co potrafi Artur. Adrenalina już jest, ale ona jest w środku. Czym bliżej walki, tym będzie goręcej i w pewnym momencie wystarczy mała iskra i może naprawdę zawrzeć. Ja nie daję po sobie poznać, że przejmuję się tą walką, ale nie ukrywam, że nerwy są duże – stwierdził Wach.

Ciekawe są opinie ekspertów i komentatorów, według których szybszy i bardziej wszechstronny jest Szpilka, ale wystarczy jeden celny mocny cios i dwumetrowy Wach może rozstrzygnąć bój na swoją korzyść.

– To będzie niesamowita, emocjonująca walka. Jedyna walka w dzisiejszym polskim boksie, którą chciałbym zobaczyć. Emocje będą ogromne. Oni obaj są w takim miejscu, że ten, który przegra, może się pakować, wygrana natomiast winduje dwa poziomy wyżej – mówi o zbliżającej się konfrontacji w Gliwicach były challenger do pasa WBA wagi ciężkiej Andrzej Wawrzyk oceniając, że ich szanse są wyrównane.

Podczas gliwickiej gali oprócz Szpilki i Wacha kibice obejrzą między linami także m.in. mistrzynię świata wagi super półśredniej federacji WBC Ewę Piątkowską, zaliczanego do światowej czołówki kategorii średniej Macieja Sulęckiego, niepokonanych Pawła Stępnia i Przemysława Zyśka oraz Marka Matyję.

Komentarze

Więcej w boks

 • Boks. Czeka na niego „Koszmar”

  Adam Kownacki chciałby szybko skończyć walkę z Chrisem Arreolą, żeby nie denerwować żony.

  awa2 sierpnia 2019
 • Adam Kownacki: Pojedynek z Arreolą? To będzie walka roku!

  Rozmowa z Adamem Kownackim, przed jego walką z Chrisem Arreolą 3 sierpnia

  PAP22 lipca 2019
 • Boks. Dobre wieści dla Głowackiego

  Niedawno World Boxing Organization w odpowiedzi na protest po walce Krzysztofa Głowackiego (31 zw. - 19 KO), 2 por.) z Łotyszem...

  awa13 lipca 2019
 • Boks. Wytrzyma tę presję

  iodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego, jest pewny, że jego podopieczny jest w najlepszej formie przed pojedynkiem z Mairisem Briedisem.

  Andrzej Wasik15 czerwca 2019
 • Boks. Wojna to złe słowo

  Wczoraj Krzysztof Głowacki i Mairis Briedis spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią galą w Rydze.

  awa13 czerwca 2019
 • Boks. Z tymczasowego pełnoprawny

  To była tylko formalność i federacja World Boxing Organizaton właśnie jej dopełniła. Ponieważ posiadacz jej mistrzowskiego tytułu w junior ciężkiej, Ukrainiec...

  awa9 czerwca 2019
 • Kownacki: Sercem można wygrać z każdym

  - Idziemy z Ruizem swoimi drogami, ale faktycznie sporo nas łączy – mówi Adam Kownacki, najwyżej klasyfikowany Polak w wadze ciężkiej.

  PAP8 czerwca 2019
 • Szpilka kłóci się z promotorem

  Artur Szpilka potrafi zaskakiwać. Nawet swojego promotora. Konflikt toczy się w mediach społecznościowych.

  awa5 czerwca 2019
 • Będzie krew i emocje

  W sobotę w Jeleniej Górze Ewa Brodnicka po raz trzeci będzie broniła pasa mistrzyni świata WBO w superpiórkowej.

  awa25 maja 2019