JKH GKS Jastrzębie. Luka po snajperze

Kanadyjczyk Zackary Phillips w przyszłym sezonie będzie grał w zespole Re-Plastu Unii Oświęcim.


Kanadyjczyk Zackary Phillips był jednym z bohaterów finałowych meczów JKH GKS-u Jastrzębie z Comarch Cracovią. To jego bramki i asysty walnie przyczyniły się do zdobycia przez ekipę trenera Roberta Kalabera tytułu mistrza Polski. Niespełna 29-letni napastnik nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu z działaczami z Jastrzębia i przenosi się do innego klubu. Wybrał Re-Plast Unię Oświęcim, której barw będzie bronił w sezonie 2021/2022.

Strata Phillipsa, czołowego strzelca w mistrzowskiej drużynie może być problemem dla ekipy JKH w nadchodzącym sezonie. Znalezienie godnego następcy nie będzie prostą sprawą.

Tymczasem klub z Jastrzębia Zdroju przedłużył umowy z sześcioma hokeistami, którzy przed miesiącem zdobyli złoty medal mistrzostw Polski. Autografy pod nowymi umowami złożyli obrońcy Jakub Gimiński i Marcin Horzelski, bramkarz Oskar Prokop oraz napastnicy Dominik Jarosz, Marcin Płachetka i Dawid Wróblewski.

Najdłużej obowiązywać będą umowy z Płachetką i Wróblewskim, obaj pozostaną na „Jastorze” jeszcze przez co najmniej cztery lata. Dwuletnie kontrakty podpisali natomiast Gimiński, Jarosz i Prokop. Marcin Horzelski przedłużył umowę z o kolejny rok, czyli do sezonu 2022/2023.

Wcześniej nowe kontrakty z JKH GKS Jastrzębie podpisali Mateusz Bryk, Kamil Górny, Maciej Urbanowicz, Patrik Nechvatal, Roman Rac i Michał Kieler.


Na zdjęciu: W przyszłym sezonie w zespole JKH GKS Jastrzębie nie zobaczymy już Kanadyjczyka Zacka Phillipsa.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus