JKH GKS Jastrzębie. Rohtla nadciąga

Pod koniec maja roczny kontrakt ze zdobywcą Pucharu Polski podpisał 28-letni Słowak, Henrich Jabornik. Nowy nabytek klubu z Leśnej jest wychowankiem HK 36 Skalica, ma na koncie 23 występy w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju. Do świadczony obrońca ma blisko 280 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej na Słowacji, grając dla HK Orange 20, HK 36 Skalica, HC Bańska Bystrzyca, SKH 37 Pieszczany, czy HK Poprad.

Trzy ostatnie sezony Jabornik spędził w Erste Liga (węgiersko-rumuńsko-austriackie rozgrywki), gdzie reprezentował barwy węgierskich klubów Ferencvarosi TC oraz Dunaujvarosi Acelbikak. W tych międzynarodowych rozgrywkach rozegrał 176 meczów, w których zdobył 139 punktów za 50 goli i 89 asyst.

W czerwcu z JKH związał się kolejny defensor, 34-letni Łotysz Maris Jass, który w końcówce poprzedniego sezonu występował w Tauronie KH GKS Katowice. Ma za sobą występy w lidze rosyjskiej, ponadto zdobył mistrzostwo i Puchar Łotwy z Metalurgiem Lipawa. Jass grał także w lidze czeskiej, niemieckiej, słowackiej (mistrzostwo w 2012 roku ze Slovanem Bratysława), białoruskiej, francuskiej oraz włoskiej. Ma na swoim koncie występy w reprezentacji Łotwy. Uczestniczył w pięciu turniejach Mistrzostw Świata Elity. Jego umowa z JKH GKS obowiązywać będzie do końca sezonu 2019/2020.

Wkrótce do ekipy trenera Roberta Kalabera dołączy fiński napastnik, 31-letni Jesse Rohtla. Przez dwa lata urodzony w Lahti hokeista występował w Tauronie KH GKS Katowice, z którym zdobył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. W ciągu dwóch sezonów z PHL Rohtla zdobył 100 „oczek” w punktacji kanadyjskiej (36 goli i 64 asysty).

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze