JKH GKS Jastrzębie. „Urban” wróci szybciej

Po wiktorii w półfinałowym meczu Pucharu Polski z Energą Toruń hokeiści hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie mogli liczyć na taryfę ulgową ze strony sztabu szkoleniowego.


We wtorek (29 grudnia) podopieczni trenera Roberta Kalabera mieli podwójne zajęcia na lodzie i siłowni, podobnie będzie w sobotę, 2 stycznia. Po jednym treningu szkoleniowcy zaplanowali w środę (30 grudnia) oraz 3 i 4 stycznia przyszłego roku. Wolne dostali w Sylwestra i pierwszy dzień Nowego Roku.

Wszystko wskazuje na to, że znacznie szybciej niż pierwotnie planowano na lód powróci kapitan zespołu, Maciej Urbanowicz. Rehabilitacja 34-letniego napastnika przebiega błyskawicznie i możliwe, że zagra już pod koniec stycznia. To oznacza, że powinien wystąpić w finale Pucharu Polski, który zaplanowano na 7 lutego. Przeciwnikiem JKH w decydującej rozgrywce będzie – tak jak w ubiegłym roku – Re-Plast Unia Oświęcim. Na razie nie wiadomo, na jakim obiekcie zostanie rozegrany ten mecz.


Czytaj jeszcze: Finał nie dla GKS-u Tychy

Trenują już w pełnym zakresie dwaj hokeiści JKH, którzy ostatnio mieli drobne problemy zdrowotne. Czeski obrońca Jirzi Klimczek wygrał walkę z… grypą, natomiast Łukasz Nalewajka wyleczył uraz, którego doznał w meczu z Energą Toruń po zawarciu bliskiej znajomości… z bandą.


Fot. Łukasz Sobala / Press Focus

Komentarze