JKH GKS Jastrzębie. Żarty się skończyły

W JKH GKS Jastrzębie zarażonych wirusem COVID-19 jest kilka, a może nawet kilkanaście osób.


Pierwszym zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem, był reprezentacyjny obrońca Arkadiusz Kostek. Klubowi działacze zareagowali błyskawicznie i następnego dnia, czyli w poniedziałek, na własną rękę (i koszt) klub przeprowadził testy na obecność koronawirusa.

Ich wyniki okazały się mało optymistyczne, co potwierdza wydany we wtorek komunikat. Oto jego treść (pisownia oryginalna): „Niestety, nie mamy dobrych wieści po poniedziałkowych badaniach na obecność wirusa COVID-19 zawodników, sztabu trenerskiego i pracowników JKH GKS Jastrzębie. Grupa naszych hokeistów oraz przedstawicieli sztabu szkoleniowego wykazała pozytywny wynik testów, a to oznacza, że powrót do treningów jest na razie wykluczony. Wszystkie te osoby poddały się izolacji, spełniając wytyczne Sanepidu, z którym utrzymują stały kontakt.

Aktualnie na Lodowisku Jastor mogą przebywać jedynie ci zawodnicy i trenerzy, którzy otrzymali negatywne wyniki testów. Dalsze kroki zarządu i sztabu trenerskiego JKH GKS Jastrzębie w sprawie przygotowań do sezonu 2020/2021 poznamy w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu dni, w zależności od rozwoju sytuacji. Dobrą informacją jest, iż żadna z zakażonych osób nie zmaga się z najbardziej negatywnymi objawami wirusa.

Przypomnijmy, że pierwsze podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednego z naszych hokeistów pojawiło się w niedzielę. W poniedziałek JKH GKS Jastrzębie, błyskawicznie reagując na efekty zaniedbań organizatorów zgrupowania reprezentacji Polski, we własnym zakresie zaaranżował odpowiednie testy. Za ich sprawą możliwe staje się ograniczenie rozprzestrzeniania wirusa oraz podjęcie leczenia zakażonych zawodników”.

W zaistniałych okolicznościach, co zrozumiałe, runął plan przygotowań do sezonu 2020/2021, który podopieczni trenera Roberta Kalabera mają rozpocząć 11 września domowym meczem z Zagłębiem Sosnowiec.

Daniel Bizewski


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus