Jodła kłuje boleśnie. Piast gromi rozpędzoną Pogoń!

Szkoleniowiec Piasta trochę zaskoczył przesuwając wyżej w linii pomocy Tomasza Jodłowca. Szybko okazało się, że była to kapitalna decyzja. 33-letni pomocnik mając bardziej ofensywne zadania czuł się pod bramką Pogoni, jak ryba w wodzie. Pierwsza ofensywa akcja gospodarzy dała im prowadzenie, właśnie po strzale „Jodły”. Nie minęło kilka minut, a Piast prowadził już 2:0. Michal Papadopulos został sfaulowany w polu karnym. Do „jedenastki” podszedł obrońca Aleksandar Sedlar i trzeci raz w tym sezonie skutecznie posłał piłkę do siatki. Od tego momentu gliwiczanie mając kontrolę nad przebiegiem meczu, oddali inicjatywę szczecinianom, skupiając się na solidnej grze w defensywie.

Pogoń była bezradna, choć oddawała wiele strzałów. Były one, albo niecelne, albo świetnie bronił Frantiszek Plach. Taki obraz gry był także w drugiej połowie meczu, choć Piast po godzinie postanowił „zgasić” światło. Po świetnej akcji skutecznym wykończeniem popisał się… Jodłowiec, tym samym po raz pierwszy w ekstraklasie zdobywając dublet. To nie był koniec emocji, bo będącego w sytuacji sam na sam Joela Valencię sfaulował poza polem karnym Łukasz Załuska i Pogoń musiała grać w osłabieniu. A jako, że wszystkie zmiany trener Kosta Runjaić wykorzystał, między słupkami stanął 18-letni napastnik, Adrian Benedyczak. Gliwiczanie nie postraszyli jednak młodziana, ale i tak mogli cieszyć się z efektownego zwycięstwa.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)

1:0 – Jodłowiec, 10 min (asysta Konczkowski). 2:0 – Sedlar, 17 min (karny), 3:0 – Jodłowiec, 61 min (asysta Kirkeskov)

PIAST: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Hateley, Dziczek – Valencia (88. Gojko niesklas.), Jodłowiec, Felix (84. Jagiełło niesklas.) – Papadopulos (68. Parzyszek). Trener Waldemar FORNALIK.

POGOŃ: Załuska – Stec (71. Delew niesklas.), Walunkiewicz, Malec, Matynia – Kożulj, Podstawski – Kowalczyk, Majewski (67. Benyamina), Guarrotxena – Buksa 4 (76. Benedyczak niesklas). Trener Kosta RUNJAIĆ. .

Sędziował Paweł Gil (Lublin) Widzów: 2824.Czas gry 93 min (46 + 47)
Żółte kartki: Podstawski (57. faul), Walunkiewicz (65. faul).
Czerwona kartka: Załuska (81. faul taktyczny)