Jorge Felix: Walczymy o podium

Trzy pytania do…Jorge Felixa, pomocnika Piasta.


Odczuwa pan spory niedosyt po tym meczu, czy jednak ulgę, że w końcu macie punkt w grupie mistrzowskiej?

Jorge FELIX: – Mecze z Legią i to na ich terenie nigdy nie należą do łatwych i przyjemnych. To bardzo dobry zespół, pełen jakości. Na ten jeden punkt należy spojrzeć z szacunkiem. Po dwóch porażkach w końcu dopisujemy sobie coś do tabeli. Mogliśmy wygrać, ale tak się nie stało. Nie jest źle, bo mamy jeszcze przed sobą cztery mecze i chcemy w nich wygrywać.

Tej wiosny wiele razy to wy graliście w przewadze, w Warszawie było odwrotnie. Jak się czuliście w takiej roli?

Jorge FELIX: – Odkąd graliśmy w osłabieniu było jeszcze trudniej, bo… trzeba było ten mecz solidnie wybiegać. Mieliśmy jednego gracza mniej, a Legia grała szybko i rozrzucała piłki. My musieliśmy się dużo przemieszczać w defensywie. W końcówce było kilka okazji do kontr, ale nie udało nam się zdobyć drugiej bramki.


Przeczytaj jeszcze: Świętowanie odroczone


Mecz z Legią był prestiżowy, ale wygląda na to, że najbliższe spotkanie będzie ważne w kontekście walki o drugie miejsce. Myślicie o sytuacji w tabeli?

Jorge FELIX: – Ten mecz kosztował nas wyjątkowo dużo sił, z powodu tego biegania. Mamy jednak tydzień, żeby najpierw odpocząć, a potem solidnie przygotować się do meczu ze Śląskiem Wrocław. Chcemy zrobić wszystko, żeby utrzymać podium, naszym celem jest jak najwyższe miejsce i jeszcze nie wszystko stracone.


Fot. Jorge Felix/PressFocus

Komentarze