Julia Trawińska z warszawskiej kliniki VIMED jedyną Polką zaproszoną do wystąpienia na Światowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej AMWC 2023 w Monte Carlo

Nadzieja dla pacjentów z otyłością brzuszną i uporczywą nadwagą.


Prestiżowy 21. Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti – Aging, który odbył się w Monako w dniach 30 marca – 1 kwietnia 2023 roku to wyjątkowe coroczne wydarzenie, w którym udział wzięło ponad 12 tysięcy specjalistów z całego świata.

Innowacja w medycynie przeciwstarzeniowej, leczeniu nadwagi i stanów zapalnych

Pod egidą Stowarzyszenia Aesthetic Multispecialty Society (AMS) kongres corocznie promuje programy medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, nieustanną edukację, nowe idee i wymianę doświadczeń środowiska naukowego oraz praktyków medycyny przeciwstarzeniowej. 

Organizatorzy kongresu zapraszają naukowców oraz obiecujących praktyków z całego świata. Każda prezentacja jest tworzona na podstawie 4 zasad: Doświadczenie, Doskonałość, Dowody, Zaangażowanie i jest tak konstruowana, aby umożliwić uczestnikom aktywny udział i debatę. 

Polka wśród 6 najbardziej obiecujących specjalistów medycyny estetycznej i anti-aging na świecie

Zgłosiły się setki pretendentów z całego świata, do miana Młodych Innowatorów. Do przedstawienia wyników swoich badań w sesji Aesthetic Disruptors Young-Career Innovators From Around The World zostało wybranych tylko 6 osób. Wśród nich Julia Trawińska z Centrum Medycznego VIMED jako jedyna Polka. 

Julia Trawińska, specjalista medycyny funkcjonalnej i terapii fenotypowej oraz CEO CM VIMED, została uznana za jednego z najbardziej obiecujących i innowacyjnych specjalistów młodego pokolenia w dziedzinie medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej na świecie.

Rada Kongresu wybrała osoby, które w swoich badaniach spełniały kryteria Istotności, Spójności, Efektywności, Oryginalności oraz Mające Wpływ na rozwój nauki. Jednym z kluczowych warunków przystąpienia do konkursu było to, by wyniki badań były poparte dowodami. 

Skuteczne leczenie nadwagi u osób po 40. roku życia jest możliwe

Julia Trawińska przedstawiła wyniki badania przeprowadzonego z udziałem 62 pacjentów, którzy poddani zostali innowacyjnej terapii leczenia uporczywej nadwagi w CM VIMED. Tematem prezentacji była: „Innowacyjna, spersonalizowana terapia leczenia stanów zapalnych, uporczywej nadwagi i otyłości brzusznej u osób pow. 40. roku życia”. 

Autorska metoda opracowana przez Julię Trawińską przy współpracy z włoskimi naukowcami z Uniwersytetu Unicusano w Rzymie, wykazuje potwierdzone rezultaty w likwidacji stanów zapalnych, a dzięki temu skuteczność w przywracaniu optymalnego metabolizmu komórkowego u pacjentów po 40. roku życia. 

Centrum Medyczne VIMED w Warszawie to placówka medyczna, która jako jedna z pierwszych na świecie już od roku 2006 stosuje nieinwazyjne, personalizowane terapie medycyny stylu życia w leczeniu chorób przewlekłych. 

W roku 2012 klinika jako jedna z pierwszych w Europie zainstalowała medyczne, jednoosobowe komory hiperbaryczne. Stanowią one niezastąpiony element wieloczynnikowych terapii wspomagających procesy regeneracji organizmu i leczenia chorób cywilizacyjnych.

Innowacyjna metodologia prowadzi do optymalizacji procesów metabolicznych i regeneracji wszystkich narządów. 

Dzięki kompleksowej ingerencji terapeutycznej na poziomie epigenomu naturalne procesy starzenia się organizmu ulegają spowolnieniu. W wyniku optymalizacji procesów glikacji, zwiększonego wytwarzania enzymu telomerazy oraz mobilizacji komórek macierzystych (Stem Cell).

Nowoczesne terapie opracowane w polskiej klinice wśród finalistów konkursu AMWC Awards 2023 w Monako

W konkursie “Best Clinical Cases” AMWC Awards, organizowanym w trakcie kongresu, prezentowane są największe osiągnięcia specjalistów z całego świata w 12 kategoriach. Celem jest wyłonienie najlepszych, najbardziej innowacyjnych, bezpiecznych i skutecznych procedur mających na celu poprawę kondycji, wyglądu, jakości życia i rewitalizację organizmu. 

W tym roku, do finału konkursu AMWC Awards 2023, spośród 12 kategorii, wybrane zostały aż dwie terapie z Polski. Obydwie terapie zgłoszone zostały przez Julię Trawińską z CM VIMED.

Innowacyjna metoda leczenia nadwagi i otyłości brzusznej

Skuteczne odchudzanie – w kategorii 04 – Najlepsze niechirurgiczne modelowanie sylwetki – terapia leczenia uporczywej nadwagi i otyłości brzusznej. Pacjent w ciągu roku pozbył się ponad 50 kg tkanki tłuszczowej, bez utraty tkanki mięśniowej, bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej, bez leków, bez konieczności usuwania nadmiaru skóry, bez stosowania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Pacjent czuje się o 10 lat młodszy, poprawiło się jego zdrowie fizyczne i psychiczne. Z łatwością podejmuje nowe wyzwania zawodowe.  

Kompleksowe odmładzanie połączone z leczeniem chorób przewlekłych

Kompleksowe odmładzanie – w kategorii 12 – Najlepsze efekty medycyny integracyjnej, poprawiające jakość życia – terapia, dzięki której pacjentka, cierpiąca od lat na choroby zapalne przewodu pokarmowego odmłodniała i odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. W ciągu kilku miesięcy pozbyła się wieloletnich ciężkich dolegliwości spowodowanych przez zaburzenia wchłaniania, SIBO, przewlekły stan zapalny jelita cienkiego i okrężnicy oraz anemię. Dzięki terapii życie pacjentki uległo całkowitej przemianie – zaczęła znowu z niego korzystać.

Polscy specjaliści wyznaczają światowe standardy medycyny przeciwstarzeniowej i leczenia chorób przewlekłych 

Samo uwzględnienie tych terapii wśród finalistów konkursu, wyłonionych z ponad 1000 zgłoszeń z całego świata, to ogromne wyróżnienie. Terapia, zgłoszona w kategorii Najlepsze niechirurgiczne modelowanie sylwetki znalazła się w ścisłym gronie trzech nominowanych do głównej nagrody. 

Docenione zostało kompleksowe, nieinwazyjne, skuteczne i całkowicie bezpieczne podejście.

Udział w tak prestiżowym kongresie oraz wyróżnienie w konkursie to niezwykle ważne osiągnięcie dla Julii Trawińskiej oraz kliniki medycyny funkcjonalnej Centrum Medycznego VIMED. 

Ta młoda, niezwykle utalentowana specjalistka, pionier w zakresie personalizacji leczenia i odżywiania klinicznego, przyczynia się do propagowania dorobku polskiej medycyny stylu życia na świecie. 


Źródło informacji: Centrum Medyczne VIMED