Zobacz
Do góry

Już nie są tak konsekwentni

Choć brzmi to może nieco drastycznie, pod pewnymi względami, start sezonu w wykonaniu tyszan można interpretować jako najgorszy w całym XXI wieku!

Porażka 1:2 z Odrą Opole oraz dwa remisy (po 1:1) z Chrobrym Głogów i Katowicami – pierwszy raz w tym 18-leciu zdarzyło się, by GKS nie wygrał ani jednego z trzech pierwszych meczów sezonu. Oczywiście, sporą część tego okresu tyszanie spędzili w niższych klasach rozgrywkowych, gdzie o zwycięstwa było łatwiej. Zazwyczaj było też tak, że przechodzili do kolejnych rund Pucharu Polski, który w tym sezonie został przez PZPN przesunięty na wrzesień. Fakt jest jednak faktem. Już wiadomo, że na pierwszą w rundzie jesiennej wygraną tyskim kibicom przyjdzie poczekać najdłużej w XXI wieku – bo co najmniej do jutrzejszej konfrontacji z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, a więc meczu nr 4 w tym sezonie.

Wypuszczają z rąk

GKS wiosną imponował konsekwencją w działaniach defensywnych. Wiele spotkań „przepychał” dzięki dyscyplinie w grze obronnej. Nie było fajerwerków, ale solidność, dzięki której drużyna trenera Ryszarda Tarasiewicza zanotowała kilka skromnych, jednobramkowych zwycięstw. Pełną pulę w ubiegłym półroczu tyszanie zgarnęli w aż 11 z 15 spotkań. Jako pierwsi strzelali gola w 10 meczach. I zwyciężyli w każdym z nich! Prowadzenie dali sobie wypuścić z rąk jedynie z Chojniczanką (od 0:1, przez 2:1, do 2:2). Teraz? We wszystkich trzech dotychczasowych starciach trafiali na 1:0. Tak było z Odrą, Chrobrym i Katowicami. Nie byli jednak w stanie dowieźć trzech punktów do końca. I – co za tym idzie – Konrad Jałocha, tak dobrze dysponowany w ubiegłotygodniowych derbach przy Bukowej, wciąż czeka na pierwszy występ z czystym kontem. Wiosną miał takich osiem. Wtedy drużynie ani razu nie zdarzyła się też seria trzech meczów bez zwycięstwa. Wcześniej zanotowali taką w końcówce fatalnej ubiegłorocznej jesieni.

Trener uspokaja

Patrząc na powyższe statystyki, trudno dziwić się rozczarowaniu kibicom w Tychach, którzy -przystępowali do sezonu z nadzieją, że to mogą być historyczne miesiące, naznaczone szczęśliwą walką o powrót po wielu latach do elity. Tym bardziej – w obliczu faktu, że z klubem nie rozstał się w letnim okresie przygotowawczym ani jeden znaczący zawodnik. Oczywiście, odbieranie komukolwiek szans po trzech kolejkach byłoby nonsensem, ale rzeczywistość na razie okazuje się brutalna. Będzie znacznie trudniej niż wyobrażali to sobie optymiści…

GKS Tychy jeszcze się rozkręci

– Z remisu w Katowicach byłem zadowolony. Wcześniej? Punkt straciliśmy z Odrą, dwa – u siebie z Chrobrym. Gdyby nie to, byłaby dziś zupełnie inna rozmowa, inna sytuacja. Szkoda, że traciliśmy gole w momencie, w którym trudno już później zareagować. Bardziej jednak bym się martwił, gdybyśmy źle funkcjonowali pod względem organizacji gry, pod względem motorycznym. Życie pokazuje, że od tej strony jest dobrze. Na tej bazie będziemy mogli wykrzesać z zawodników więcej. Nie jestem rozczarowany. Kompletnie. Rozniosłoby mnie, gdyby do końca sezonu zostały cztery czy pięć kolejek, a my musielibyśmy gonić rywali, by osiągnąć cel – uspokaja trener Ryszard Tarasiewicz.

Komentarze

Więcej w I liga

 • W dziesiątkę też można

  Grające w dziesiątkę Zagłębie Sosnowiec wygrało drugi mecz z rzędu. Po raz kolejny świetnymi interwencjami popisywał się Matko Perdijić.

  Kacper Janoszka21 sierpnia 2019
 • Wieczór debiutantów

  Mający zerowy dorobek punktowy zespół z Głogowa przyjechał do Tychów skazany na porażkę.

  Jerzy Dusik21 sierpnia 2019
 • Karna porażka „górali”

  Druga z rzędu wyjazdowa porażka Podbeskidzia stała się faktem, a Warta wygrała już czwarty raz w sezonie.

  Jakub Kubielas21 sierpnia 2019
 • Cudowna metamorfoza

  Do przerwy goście byli bladym tłem Radomiaka, a po przerwie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

  Bogdan Nather21 sierpnia 2019
 • Miedź Legnica. Niewygodny przeciwnik

  Miedź Legnica wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo z Chojniczanką na jej boisku.

  Bogdan Nather21 sierpnia 2019
 • Nocoń: Spacery zamiast wędkowania

  Rozmowa z Adamem Noconiem, trenerem Olimpii Elbląg, która dziś zmierzy się przy Bukowej z GKS-em Katowice.

  Maciej Grygierczyk21 sierpnia 2019
 • Zapraszamy na stadiony. Wilcze bilety

  Szlagierem środowej kolejki powinien być - bez dwóch zdań - pojedynek w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet podejmie mającą ogromny apetyt na ekstraklasę...

  Bogdan Nather21 sierpnia 2019
 • Trzecie podejście sosnowiczan

  Piłkarze Zagłębia powalczą dziś w Niepołomicach o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z Puszczą.

  Krzysztof Polaczkiewicz21 sierpnia 2019
 • Podbeskidzie. Będzie trochę inaczej?

  Podbeskidzie, w ostatnim sparingu przed sezonem, przegrało z Wartą 0:1. Dziś oba zespołu ponownie zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim.

  JK21 sierpnia 2019