Kacper Żuk pewnie wygrał w Bytomiu

Kacper Żuk zwycięzcą w 94. Mistrzostwach Polski w Tenisie, rozgrywanych na kortach ziemnych Górnika Bytom. W finale Żuk pokonał Daniela Michalskiego (nr 4.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-3).

Michalski prowadził w pierwszej partii i miał piłki setowe. Ale Żuk się wybronił, zaczął grać agresywniej i atakować przy siatce, co zbiło z tropu Michalskiego, który w półfinale odprawił Majchrzaka. Żuk doprowadził do tie-breaka, którego rozstrzygnął na swoją korzyść, choć przegrywał w nim 1-4.

W drugim secie to Żuk miał inicjatywę, prowadził już 5:3 i 40-15, ale tym razem Michalski obronił dwie piłki meczowe i znów konieczny był tie-break. Zaraz na początku Żuk przełamał Michalskiego i objął prowadzenie 5-2. Takiego zapasu już nie zmarnował i sięgnął po tytuł.

Co ciekawe, nowy mistrz zaczął bytomski czempionat od straconego seta z Filipem Kolasińskim, ale potem wygrał wszystkie kolejne.

– Po I rundzie nie sądziłem, że ten tydzień singlowy tak się zakończy. To tylko pokazuje, że pierwsze mecze nic nie znaczą. Trzeba się rozkręcać ze spotkania na spotkanie. Liczyłem, że z Hubertem Hurkaczem spotkam się w półfinale. Miałem cel, żeby się sprawdzić z nimi. Tak się stało, że młodsi zawodnicy zagrali w finale. To pokazuje, że my też potrafimy!- ekscytował się Żuk.

Z rekordowej puli nagród w MP 200 tys. złotych mistrzowie zarobili po 27 tysięcy, finaliści muszą się zadowolić kwotą 14 tys. zł.

Mistrzostwa były częścią i najważniejszym punktem w cyklu 9 krajowych turniejów LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.