MKS Będzin jest już prawie gotowy do sezonu. Będzie lepiej niż rok temu?

Po rozmowie z trenerem Bednarukiem zdecydowałem że Będzin będzie idealnym miejscem do zmiany środowiska i otoczenia, powiewu świeżości, a przede wszystkim większej możliwości gry – stwierdził Dawid Dryja.

27-latek mierzy 201 cm i występuje na pozycji środkowego. MKS Będzin to jego szósty klub w karierze. Jej większość spędził w Asseco Resovii, z którą wywalczył mistrzostwo (2015) oraz wicemistrzostwo Polski (2016) i srebrny medal Ligi Mistrzów (2015). Grę w siatkówkę zaczynał w MOSiR Jasło, a następnie bronił barw SMS-u Spała, AZS-u Politechniki Warszawskiej i Effectora Kielce. Dlaczego będziński klub?

– Stworzyła się tu fajna ekipa, trener oraz zawodnicy, z którymi wcześniej współpracowałem. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie tym najlepszym dla będzińskiej siatkówki i kto wie, może to nasza drużyna stanie się niespodzianką PlusLigi – odparł nowy środkowy MKS-u.

Dawid Dryja zamknął budowę drużyny na nowy sezon. Wydaje się mocniejsza niż ta przed rokiem, która wygrała w sezonie zaledwie dwa spotkania i zajęła ostatnie miejsce. Prawo gry w PlusLidze zachowała tylko dlatego, że w trakcie rozgrywek zbankrutowała Stocznia Szczecin i wycofała się z rywalizacji.

Na papierze drużyna prezentuje się ciekawie. Reprezentanci Kanady T.J. Sanders, Niemiec David Sossenheimer i Iranu Purya Fayazi oraz ligowi wyjadacze, jak Dryja, Dawid Gunia czy Artur Ratajczak, pod okiem trenera Jakuba Bednaruka mogą stworzyć ekipę, z którą będą się musieli liczyć nawet najlepsi w PlusLidze.

 

Zobacz jeszcze: Jakub Bednaruk czyli „diabeł nobilitowany”

 

Kadra MKS-u Będzin

Rozgrywający: T.J. Sanders (Kanada), Konrad Buczek.

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy), Purya Fayazi (Iran).

Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak, Dawid Gunia, Dawid Dryja.

Atakujący: Rafał Faryna, Michał Superlak.

Libero: Michał Potera, Piotr Macheta.

Trener: Jakub BEDNARUK.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze